01 USŁUGA
Laser frakcyjny CO2 we Wrocławiu
Laser frakcyjny ablacyjny powoduje ściśle kontrolowany, fototermiczny uraz skóry. Może działać tylko w naskórku lub docierać do głębszych warstw skóry właściwej. Światło lasera ablacyjnego CO2 wnika w skórę i jest absorbowane przez zawartą w niej wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance i jej odparowania, co tworzy mikroskopijne kolumny w skórze.
W ten sposób w skórze zostaje uruchomiona kaskada regeneracji – zawarty w niej kolagen ulega obkurczeniu, zaczyna się proces uzupełniania powstałych ubytków, czyli tworzenie nowych włókien kolagenowych. Podczas tego procesu zostaje także wydzielone ciepło, które uszkadza sąsiednie komórki. ”Dziurkowanie” skóry odbywa się w równych odstępach, zazwyczaj co 1 mm (można tę odległość wydłużyć lub skrócić w zależności od potrzeb).
Laser frakcyjny we Wrocławiu — ile trwa zabieg?
Przed rozpoczęciem zabiegu skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczania oraz przygotowywana do zastosowania na niej laseru. Następnie aplikowana jest maść znieczulająca oraz folia. Pacjent potrzebuje około 45 – 60 minut na to, aby preparat przeciwbólowy zaczął działać. Po zmyciu ze skóry maści rozpoczyna się właściwy zabieg, który trwa od 15 do 30 minut.
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 - wskazania
Laser frakcyjny CO2 stał się jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi w dziedzinie medycyny estetycznej i dermatologii. Jego zastosowanie oferuje precyzyjne i skuteczne rozwiązania dla wielu problemów skórnych, w tym redukcję rozstępów, blizn oraz odmładzanie skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym
bezwzględne:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- choroby nowotworowe i okres karencji onkologicznej,
- przewlekłe dermatozy, np. łuszczyca,
- stosowanie retinoidów miejscowo (przerwa od ostawienia takiej terapii do rozpoczęcia zabiegów laserowych to minimum 6 tygodni),
- stosowanie retinoidów doustnie (należy odczekać 6 miesięcy od czasu zakończenia terapii),
- nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność serca,
- nierealistyczne oczekiwanie odnośnie możliwych do uzyskania efektów,
- niechęć do rygorystycznego stosowania się do zaleceń pozabiegowych
względne:
- uregulowana cukrzyca typu 2.,
- choroby autoimmunologiczne, np. choroba Hashimoto,
- stosowanie niektórych leków, np. sterydów,
- nadwrażliwość na światło.
Laser frakcyjny CO2 — jakie są efekty zabiegu?
Laser frakcyjny przede wszystkim doskonale działa na zmarszczki. Spłaca je oraz wygładza, dzięki czemu stają się one mniej widoczne. Skóra regeneruje się oraz nabiera blasku. Laser frakcyjny świetnie radzi sobie także z różnymi ranami oraz bliznami i rozstępami. Skóra po jego zastosowaniu staje się widocznie napięta oraz ujędrniona. Pacjenci obserwują również wyrównanie jej kolorytu.
Jak przygotować się do zabiegu laserem frakcyjnym?
Przygotowania do zabiegu warto zacząć już na około miesiąc wcześniej. Dzięki temu można liczyć na jeszcze lepsze efekty zastosowania lasera. Należy unikać słońca oraz stosować kremy ochronne z wysoką ochroną przed promieniowaniem UV. Nie zaleca się stosowania kosmetyków samoopalających ani wizyt w solarium. Trzeba również pamiętać o tym, aby nie wykonywać peelingów chemicznych i innych zabiegów z wykorzystaniem lasera.
Bezpośrednio na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki oraz suplementy diety o działaniu fotouczulającym. Trzeba także zrezygnować z kosmetyków i produktów z witaminą E, rumiankiem, żeń-szeniem oraz miłorzębem japońskim, gdyż te składniki mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Nie wolno stosować także kosmetyków zawierających kwasy i retinol. Przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że zabieg będzie bezpieczny, a jego efekty zadowalające.
Jak wygląda zabieg laserem CO2 w HC Clinic we Wrocławiu?
Pierwszym krokiem jest konsultacja, w trakcie której specjalista zbiera dokładny wywiad odnośnie stosowanych leków, przebytych chorób (ze szczególnym uwzględnieniem chorób dermatologicznych w obrębie skóry, która ma zostać poddana laseroterapii), ogląda i ocenia problem. Dyskutowane są także możliwe do osiągnięcia efekty i oczekiwania pacjenta.
Laseroterapia przeprowadzana jest na oczyszczonej skórze. Po demakijażu na obszar planowany do laseroterapii nakładana jest maść znieczulająca a następnie folia. Po upływie około 45-60 minut zaczyna działać znieczulenie. Po zmyciu maści i dezynfekcji skóry, specjalista przystępuje do procedury – dobiera odpowiednie parametry, wykonuje zabieg i jednocześnie chłodzi skórę. Pacjenci często czują nieprzyjemny zapach, związany z odparowywanym naskórkiem.
Sam zabieg trwa 15-30 minut i pomimo znieczulenia jest niekomfortowy, ponieważ skóra bezpośrednio po zabiegu piecze. Przed wyjściem z gabinetu nakładana jest maść regenerująca i krem z filtrem SPF 50.
Każdy pacjent dostaje zalecenia pozabiegowe do domu.
Jak postępować po zabiegu laserem frakcyjnym CO2?
Lekka opuchlizna oraz zaczerwienienie skóry po zabiegu to zupełnie normalne zjawisko. Aby je złagodzić, warto stosować kosmetyki na poparzenia słoneczne. Po kilku dniach skóra powinna się lekko złuszczyć, a opuchlizna oraz obrzęk zniknąć. Wszelkie niepokojące symptomy należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg.
Zapraszamy
do kontaktu
Marta Węcławska
570 130 900
marta@hcclinic.pl
Agnieszka Małczak
501 220 650
agnieszka@hcclinic.pl
