Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Jak mieć gęste i pełne brwi?

Brwi odgrywają bardzo ważną rolę w wyglądzie i kształtowaniu rysów naszej twarzy, często ich brak doprowadza do obniżenia poczucia własnej wartości czy pogorszenia stanu psychicznego. Na rynku istnieje wiele metod i kosmetyków, które maskują ubytki, niestety tylko tymczasowo, a ich systematyczne stosowanie może pogłębiać problem. Warto jednak pamiętać, że główną funkcją brwi jest ograniczanie przedostawania się potu, wody, łupieżu do oczu jak i ochrona oczu przed słońcem, czego nie zapewni nam makijaż. Żaden z nich nie może się równać z przeszczepem brwi. Nie ma innego leczenia oferującego długotrwałą odbudowę włosów oraz naturalne realistyczne brwi.

Pierwszym krokiem w znalezieniu odpowiedniej metody leczenia jest wykrycie przyczyny wypadania brwi.  Na ten proces wpływa wiele czynników:

 • sytuacje stresowe,
 • zaburzania hormonalne,
 • niedobory żywieniowe,
 • zabiegi kosmetyczne (henna, agresywne wyrywanie brwi pęsetą),
 • okres ciąża,
 • proces starzenia,
 • łysienie plackowate (liszaj obrączkowy),
 • egzema, łuszczyca,
 • nużeniec ludzki,
 • chemioterapia,
 • urazy mechaniczne.

Sposoby na wzmocnienie i zatrzymanie procesu wypadania brwi

Jednym z rozwiązań są naturalne środki, które pomogą odżywić nasze włosy. Wśród popularnych produktów i domowych sposobów na wypadanie brwi polecane są różnego rodzaju oleje: rycynowy, migdałowy czy aloes. Niedobory omega-3, witaminy B12 i żelaza mogą również powodować przerzedzanie brwi. Należy pamiętać, że zabiegi z wykorzystaniem naturalnych środków bywa czasochłonne.
W przypadku chorób skóry tj. egzema i łuszczyca należy złagodzić stan zapalny stosując emolienty lub specjalistyczne maści przepisane przez dermatologa.  Z obserwacji medycznych wynika, że sama łuszczyca nie powoduje utraty włosów. Problemy z utratą owłosienia są najczęściej wynikiem mechanicznego uszkodzenia naskórka (zdrapywania łuski) oraz długotrwałego utrzymywania się wykwitów w wyniku braku podjętego leczenia. Niewykluczone, że prawidłowa pielęgnacja i ochrona skóry, która niweluje stany zapalne pomoże również na nadmierne wypadanie włosów.

Czym jest przeszczep brwi?

Przeszczep brwi ma na celu przywrócenie jak i poprawienie wyglądu twoich brwi. Dzięki najnowszej i najbardziej skutecznej metodzie FUE zabieg jest trwały i bezbolesny. Podczas transplantacji stosowane jest znieczulenie miejscowe.
Zabieg ten polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych dawcy z obszaru skóry głowy. Po wykonaniu pobrań wykonywane są nakłucia w skórze, gdzie docelowo wprowadzone zostaną pojedyncze mieszki włosowe Ważne jest, aby stworzyć naturalny łuk brwiowy pasujący do rysów twarzy. W tym celu należy starannie zaprojektować kształt oraz określić dokładnie kierunek i kąt wszczepionych graftów. W celu odtworzenia brwi potrzeba ok 500-600 mieszków włosowych, dlatego zabieg trwa tylko 3-4 godziny. Tym, co odróżnia FUE od innych metod przeszczepu włosów, jest to, że operacja jest szybsza niż alternatywy chirurgiczne. Metoda FUE nie wymaga separacji całych pasków ze skóry głowy dlatego czas rekonwalescencji jest skrócony do zaledwie kilku dni, bez blizn i bólu po zabiegu.

Kto może skorzystać z przeszczepu brwi?

Przeszczep brwi dedykowany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którzy utracili brwi w wyniku choroby, jak i u tych, którzy pragną odzyskać optymalną gęstość włosów. Istotny jest dobry stan zdrowia, który minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby układu krążenia, ciąża. Grupą, w której nie można zagwarantować w pełni oczekiwanego efektu i trwałych rezultatów są Pacjenci z problemem łysienia plackowatego, ze względu na ryzyko niekompletnego odrostu włosów.

Koszt przeszczepów brwi

Cena jest zależna od ilości przeszczepionych graftów. Aby ja określic niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Przeciętna ilość przeszczepionych włosów wynosi 100-600, w zależności od od tego czy naszym celem jest niewielka zmiana, np. pokrycie blizny czy całkowite przywrócenie brwi. Ceny przeszczepu brwi w naszej klice zaczynają się od 6tys. złotych

Rekonwalescencja po zabiegu

Po wykonaniu przeszczepu brwi można  wrócić do domu . Przez kilka dni na brwiach może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie przez co Pacjent może odczuwać dyskomfort.

Po zabiegu w miejscach wszczepionych mieszków włosowych pojawią się jedynie malutkie strupki,  które samoistnie odpadną po ok 7 dniach. Brwi rosną w cyklu 6-8 tygodniowym i najwolniej w porównaniu do owłosionej skóry reszty ciała. Po zabiegu włosy zaczynają rosnąć w ciągu 3-4 miesięcy, a finalny efekt można uzyskać do 10-12 miesięcy. Przeszczepione włosy wyglądają naturalnie i układają się identycznie jak pozostałe.

Paulina Nowak

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 501 220 650 / mail: biuro@hcclinic.pl

Close Menu