Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Kantoplastyka

W zdecydowanej większości przypadków kantoplastyka przeprowadzana jest w charakterze uzupełnienia zabiegu blefaroplastyki, czyli chirurgicznej korekcji powiek, chociaż nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, by wykonać kantoplastykę jako odrębną procedurę. Podczas kantoplastyki oczu chirurg przeprowadza precyzyjne nacięcia i manipulacje na tkankach powiek, usuwając nadmiar skóry, tłuszczu lub mięśni. Procedura może również obejmować naprawę lub rekonstrukcję mięśni, które kontrolują ruch powiek. Efektem kantoplastyki oczu jest poprawa wyglądu oczu, eliminacja problemów z widzeniem oraz przywrócenie równowagi i symetrii powiek.

WE WSPÓŁPRACY Z:

logo onedayclinic

Zabieg korekty kształtu oka

Kantoplastyka jest planowana indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę ich indywidualne cechy anatomiczne i oczekiwania co do wyników. Wielu pacjentów decyduje się na ten zabieg, aby poprawić symetrię oczu, zminimalizować nadmiernie szeroki odstęp między oczami lub uzyskać bardziej harmonijny wygląd twarzy.

Cena od 4000zł

Na czym polega zabieg kantoplastyki?

W czasie zabiegu chirurg wykonuje podniesienie poziomu zewnętrznego kącika. W związku z tym trzeba wykonać na dolnej powiece nacięcie na granicy rzęs o długości 2,5 – 3 cm oraz w miejscu zmarszczek przy oku. Następnie odseparowuje się skórę od tkanek i usuwa nadmiar tłuszczu. Końcowym etapem jest ukształtowanie powiek i założenie szwów. Cały zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym.
Efekty zabiegu są trwałe. Po wykonanym zabiegu zmienia się kształt oka, zostaje ono powiększone poprzez ukształtowanie dolnej powieki. Wskutek tego spojrzenie oraz cała twarz nabierają młodzieńczego wyrazu. Uzyskane rezultaty są długotrwałe, a zabieg gwarantuje wyeksponowanie oka. Należy jednak pamiętać, że nie wyeliminuje powstających z wiekiem zmarszczek, ciemnych zabarwień i opadających brwi. Po zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny i przez kilka kolejnych dni spać z uniesioną głową. Mogą się również pojawić obrzęki oraz drobne siniaki, które znikną szybciej po zastosowaniu zimnych okładów.

Kto wykona zabieg korekty kształtu oka?

Zabieg przeprowadzany jest w naszej klinice przez lek Oskara Sleimana – specjalistę chorób oczu oraz chirurga blefaroplastyk.

Untitled design 56

Dr Oskar Sleiman kończył studia medyczne w 2005 roku i od tego czasu zdobywał woje doświadczenie, praktykując na terenie kraju i szkoląc się za granicą. W całym okresie swojej praktyki lekarskiej pragnie zapewnić swoim pacjentom jak najlepszą opiekę zdrowotną w dziedzinie okulistycznej.

Dr Sleiman to wybitny specjalista w dziedzinie chorób oczu, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz doskonałą reputację w swojej branży. Jego pasja do medycyny okulistycznej i ciągłe doskonalenie umiejętności pozwalają mu zapewnić pacjentom kompleksową i profesjonalną opiekę.

Kwalifikacja do zabiegu kantoplastyki

Przed podejściem do zabiegu kantoplastyki należy odbyć konsutlację kwalifikacyjną w klinice bądź ONLINE, podczas której omówiony zostanie przebieg zabiegu, a także wykluczone zostaną neurologiczne przeciwwskazania.

  Uzupełnił poniższe dane kontaktowe,
  aby uzyskać darmową konsultację online do zabiegu.
  stronka oferta miesiaca grafika 1

  Wskazania do kantoplastyki oka

  • osoby z naturalnie skośnymi oczami, które chciałyby poprawić kształt kąta zewnętrznego oka, aby uzyskać bardziej otwarty wygląd oczu,
  • osoby z szeroko rozstawionymi oczami, które pragną zminimalizować nadmiernie szeroki odstęp między oczami, aby osiągnąć bardziej harmonijny wygląd twarzy,
  • osoby cierpiące na niewielkie asymetrie między oczami, które chciałyby uzyskać bardziej symetryczny wygląd,
  • pacjenci, którzy przeszli wcześniejsze zabiegi plastyczne w okolicach oka i chcą uzyskać poprawę estetyczną,
  • osoby, które z jakiegokolwiek powodu nie są zadowolone z wyglądu swoich oczu i szukają zabiegu, który pozwoli im uzyskać bardziej pożądany efekt.

  Przeciwwskazania do zabiegu kantoplastyki

  • nadciśnienie tętnicze krwi,
  • skłonności do tworzenia się bliznowców,
  •  poważne choroby ogólnoustrojowe,
  • ciąża,
  • egzema powiek

  Poznaj porady specjalistów

  15 marca, 2024

  Świeże i młode spojrzenie – poznaj zabiegi na okolice oczu!

  3 stycznia, 2024 in Dla kobiet, Chirurgia plastyczna

  Worki pod oczami poznaj przyczyny ich powstawania!

  Worki pod oczami to nieestetyczne zmiany, które negatywnie wpływają na wygląd danej osoby. Przyczyn ich powstawania może być wiele, natomiast zazwyczaj pojawiają się wraz z upływem lat i są pierwszymi…
  Czytaj więcej
  19 października, 2023 in Chirurgia plastyczna

  Korekcja powiek bez skalpela – nowoczesne techniki niechirurgicznego liftingu oczu

  Wraz z upływem lat zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, co skutkuje utratą elastyczności i sprężystości skóry. Takie zjawisko jest szczególnie widoczne na powiekach. Piękne i głębokie spojrzenie staje się…
  Czytaj więcej
  12 października, 2023 in Chirurgia plastyczna

  Blefaroplastyka – jak dbać o oczy po zabiegu korekcji powiek?

  Z wiekiem powieki tracą swoją elastyczność. Jest to spowodowane znacznym zmniejszeniem produkcji elastyny oraz kolagenu. To naturalny proces, który staje się widoczny zazwyczaj po 55 roku życia. Skóra staje się…
  Czytaj więcej
  19 września, 2023 in Chirurgia plastyczna

  Przygotowanie do zabiegu blefaroplastyki — co należy wiedzieć?

  Blefaroplastyka to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala na modelowanie wyglądu powiek. Wykonuje się go przede wszystkim w celu poprawy wyglądu oczu. Jeśli planujesz poddać się temu zabiegowi, powinieneś…
  Czytaj więcej