Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Kantoplastyka

W zdecydowanej większości przypadków kantoplastyka przeprowadzana jest w charakterze uzupełnienia zabiegu blefaroplastyki, czyli chirurgicznej korekcji powiek, chociaż nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, by wykonać kantoplastykę jako odrębną procedurę. Podczas kantoplastyki oczu chirurg przeprowadza precyzyjne nacięcia i manipulacje na tkankach powiek, usuwając nadmiar skóry, tłuszczu lub mięśni. Procedura może również obejmować naprawę lub rekonstrukcję mięśni, które kontrolują ruch powiek. Efektem kantoplastyki oczu jest poprawa wyglądu oczu, eliminacja problemów z widzeniem oraz przywrócenie równowagi i symetrii powiek.

Wymagane badania: Morfologia APTT i INR

Zabieg korekty kształtu oka

Kantoplastyka jest planowana indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę ich indywidualne cechy anatomiczne i oczekiwania co do wyników. Wielu pacjentów decyduje się na ten zabieg, aby poprawić symetrię oczu, zminimalizować nadmiernie szeroki odstęp między oczami lub uzyskać bardziej harmonijny wygląd twarzy.

Cena od 4000zł

Na czym polega zabieg kantoplastyki?

W czasie zabiegu chirurg wykonuje podniesienie poziomu zewnętrznego kącika. W związku z tym trzeba wykonać na dolnej powiece nacięcie na granicy rzęs o długości 2,5 – 3 cm oraz w miejscu zmarszczek przy oku. Następnie odseparowuje się skórę od tkanek i usuwa nadmiar tłuszczu. Końcowym etapem jest ukształtowanie powiek i założenie szwów. Cały zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym.
Efekty zabiegu są trwałe. Po wykonanym zabiegu zmienia się kształt oka, zostaje ono powiększone poprzez ukształtowanie dolnej powieki. Wskutek tego spojrzenie oraz cała twarz nabierają młodzieńczego wyrazu. Uzyskane rezultaty są długotrwałe, a zabieg gwarantuje wyeksponowanie oka. Należy jednak pamiętać, że nie wyeliminuje powstających z wiekiem zmarszczek, ciemnych zabarwień i opadających brwi. Po zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny i przez kilka kolejnych dni spać z uniesioną głową. Mogą się również pojawić obrzęki oraz drobne siniaki, które znikną szybciej po zastosowaniu zimnych okładów.

Wskazania do kantoplastyki oka

  • osoby z naturalnie skośnymi oczami, które chciałyby poprawić kształt kąta zewnętrznego oka, aby uzyskać bardziej otwarty wygląd oczu,
  • osoby z szeroko rozstawionymi oczami, które pragną zminimalizować nadmiernie szeroki odstęp między oczami, aby osiągnąć bardziej harmonijny wygląd twarzy,
  • osoby cierpiące na niewielkie asymetrie między oczami, które chciałyby uzyskać bardziej symetryczny wygląd,
  • pacjenci, którzy przeszli wcześniejsze zabiegi plastyczne w okolicach oka i chcą uzyskać poprawę estetyczną,
  • osoby, które z jakiegokolwiek powodu nie są zadowolone z wyglądu swoich oczu i szukają zabiegu, który pozwoli im uzyskać bardziej pożądany efekt.

Kto wykona zabieg korekty kształtu oka?

Zabieg może być wykonany przez dr Oskara Sleimana lub dr Martę Handziak. Są to wysoce wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

Więcej informacji w zakładce o nas. Zapis na zabieg poprzedzony jest konsultacją telefoniczną lub stacjonarną.

dr Oskar Sleiman

Chirurg blefaroplastyk, Specjalista chorób oczu

dr Marta Handziak

Chirurg plastyczny

Kwalifikacja do zabiegu kantoplastyki

Przed podjęciem zabiegu kantoplastyki należy odbyć konsultację kwalifikacyjną w klinice bądź ONLINE, podczas której omówiony zostanie zakres zabiegu, a także wykluczone zostaną neurologiczne przyczyny opadania powieki.

W tym celu prosimy o wypełnienie formularza poniżej lub kontakt z nami telefonicznie pod numerem (+48) 71 707 02 22 .

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia szczegółów. Jeśli wszystkie kwestie zostaną wyjaśnione nie będzie potrzeby odbywania wizyty kwalifikacyjnej przed zabiegiem, taka wizyta odbędzie się już w dniu zabiegu.

Blefaroplastyka
Dane osobowe
Dane osobowe
Imię i nazwisko
Wiek

Przeciwwskazania do zabiegu kantoplastyki

  • nadciśnienie tętnicze krwi,
  • skłonności do tworzenia się bliznowców,
  •  poważne choroby ogólnoustrojowe,
  • ciąża,
  • egzema powiek

Operacje plastyczne w HC Clinic we Wrocławiu

Klinika HC Clinic oferuje duży wybór zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Nasz zespół to wyłącznie doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy otaczają pacjentów najlepszą opieką. W klinice stosujemy zaawansowane technologie i nowoczesny sprzęt, dzięki któremu wszystkie zabiegi są przeprowadzane w komfortowych warunkach, a ich efekty zgodne z oczekiwaniami.

Cenimy sobie indywidualne podejście do każdego Klienta, dlatego możesz liczyć na opracowanie indywidualnego planu oraz jego wdrożenie. Zajmiemy się Tobą profesjonalnie już od momentu przekroczenia progu kliniki. Zadbamy o komfort oraz bezpieczeństwo.

Sprawdź również inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej:

Karolina N.

Jestem niezwykle zadowolona z efektów zabiegu browlift, który wykonałam u dr Oskara Sleimana. Od pierwszej wizyty w klinice czułam się zaopiekowana. Dr Sleiman jest prawdziwym profesjonalistą - wykazał się ogromną wiedzą, doświadczeniem oraz empatią. Zabieg przeprowadzono z najwyższą starannością, a efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Moje brwi teraz wyglądają naturalnie i harmonijnie, dodając twarzy młodzieńczego wyglądu. Cały personel kliniki również zasługuje na pochwałę za swoją profesjonalną i przyjazną obsługę.

Gosia K.

Dr Oskar Sleiman zero bólu, zero siniaków - robiłam trzy doby temu no i ten szew niewidoczny super

Michał Z.

Zabieg przeprowadzony na najwyższym poziomie, bardzo pomocny i miły personel. Kilka godzin zabiegu minęło szybko i bezboleśnie. Pełen profesjonalizm.

Sara P.

Zabieg był szybki, bezbolesny i efekty są niesamowite. Dr Sleiman to prawdziwy pro, a atmosfera w klinice mega przyjazna. Gorąco polecam!

Agata D.

Polecam klinikę w 100%, profesjonalne podejście i odnajdywanie rozwiązań, a po zabiegu również stały kontakt i opieka :). przesympatyczny i znający się na rzeczy lekarz

Waldek

Świetne doświadczenie po zabiegu blefaroplastyki w tej klinice! Zespół był super pomocny, a cały proces przebiegł bezproblemowo. Moje oczy wyglądają teraz o wiele lepiej i młodziej. Zdecydowanie polecam!

Dawid G.

Polecam klinikę Hair Care Clinic za profesjonalne podejście do pacjenta począwszy od szczegółowej konsultacji aż do przeprowadzanego zabiegu. Miła i luźna atmosfera, zespół medyczny zawsze służy pomocą.

M.B.

Pani Doktor Marta bardzo przyjemna, uśmiechnięta, wyjaśniła na czym będzie polegać zabieg, osoba bardzo kompetentna, polecam jak najbardziej.