Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Piękna, estetyczna i młodo wyglądająca twarz jest marzeniem wielu kobiet. Wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za dobrą kondycję skóry. Proces ten jest naturalny i nie da się go zatrzymać. W odpowiedzi na to medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów odmładzających, które pozwalają na odzyskanie młodego wyglądu, poprzez zniwelowanie wszelkich niedoskonałości.

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy to grupa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, których zadaniem jest skorygowanie bądź przywrócenie właściwego kształtu twarzy. Redukcji podlegają tkanki w środkowych i dolnych partiach twarzy oraz szyi. Zabieg polega na naciągnięciu i uniesieniu skóry, w celu przywrócenia jej naturalnego wyglądu, poprawie rysów twarzy oraz nadanie pożądanego owalu. Dodatkowo wygładza zmarszczki zlokalizowane w różnych partiach. Odbywa się to poprzez wprowadzenie pod skórę wypełniacza. Lifting twarzy daje natychmiastowe i w pełni naturalne efekty.

Kiedy warto wykonać lifting twarzy?

Wraz z upływem lat skóra stopniowo traci swoją jędrność i elastyczność. Pierwsze oznaki starzenia mogą pojawić się po 25 roku życia. Jednak bardziej widoczne stają się w okolicy 40 roku życia. Proces ten jest nieunikniony i jest ściśle powiązany ze spadkiem poziomu produkcji elastyny i kolagenu w organizmie. Takie zjawisko powoduje, że skóra staje się wiotka, natomiast widoczne linie ulegają pogłębieniu, tworząc zmarszczki. Twarz traci naturalny i estetyczny owal, natomiast obszar w okolicy żuchwy oraz kości policzkowych staje się mniej estetyczny. Pojawiają się również nieestetyczne bruzdy, natomiast powieki zaczynają opadać. Konsekwencją tego zjawiska jest zmiana wyglądu skóry na starszą oraz zmęczoną. Lifting twarzy ma za zadanie naprawić powstałe niedoskonałości, poprzez podniesienie i naciągnięcie zwiotczałej skóry. Nie istnieją sztywne wytyczne odnoszące się do wieku, w jakim najlepiej wykonać lifting. Jest to bowiem uzależnione od indywidualnych preferencji i samopoczucia. Najczęściej zabieg wykonywany jest u osób w przedziale wiekowym 45-65 lat. Wskazaniem do liftingu twarzy są widoczne objawy starzenia się skóry tj. utrata napięcia i sprężystości, zmiana owalu, opadły kącik ust, obecność bruzd w okolicy oczu, ust czy czoła, jak również widoczne zmarszczki czy bruzdy.

Na czym polegają chirurgiczne i niechirurgiczne sposoby liftingu twarzy?

Rozwój medycyny estetycznej pozwala na wdrożenie nowoczesnych metod z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Chirurgiczny lifting twarzy

Jedną z możliwości jest poddanie się zabiegowi chirurgicznemu z wykorzystaniem nici COG. Wprowadzane są one pod skórę pacjenta, w celu jej napięcia oraz uniesienia w miejscach obwisłych, stanowiąc swego rodzaju rusztowanie. Nici COG pobudzają tkanki do produkcji naturalnych składników, dzięki którym wygląd twarzy staje się bardziej promienny i młodszy. Nici liftingujące doskonale sprawdzają się u osób w różnym wieku, dając trwałe i naturalne efekty. Zabieg musi być przeprowadzony przez specjalistę w znieczuleniu miejscowym, co niweluje dyskomfort pacjenta.

Niechirurgiczny lifting twarzy

Medycyna estetyczna oferuje również metody niechirurgicznego liftingu twarzy. Jednym ze sposobów jest zastosowanie nici PDO, które znacznie zwiększają jędrność i napiętość skóry, ponadto rozluźniają mięśnie, spłycają zmarszczki mimiczne, a rysy twarzy stają się wygładzone. Cechują się działaniem wzmacniającym strukturę skóry głębokiej, dzięki czemu efekt jest trwały i naturalny. Produkcja nowych włókien kolagenowych pobudza elastynę oraz kwas hialuronowy do zwiększonej syntezy. Zabieg jest w pełni bezpieczny, niechirurgiczny i bezbolesny. Nici PDO umieszczane są pod skórą pacjenta, w wybranym obszarze.

Niewątpliwie równie skuteczną metodą niechirurgicznego odmłodzenia skóry jest Radiesse. To doskonały wybór dla osób, które preferują bezinwazyjne metody odmładzania. Procedura trwa ok. 30-40 min i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Radiesse to nowoczesna metoda oparta na hydroksyapatycie wapnia, wykazującego działanie liftingujące i biorewitalizujące. Zabieg ten pozwala na natychmiastowe efekt liftingu i uniesienia tkanek, poprzez stymulowanie naturalnego procesu produkcji elastyny i kolagenu.

Dostępność metod z zakresu medycyny estetycznej pozwala na uzyskanie zdrowego, atrakcyjnego i młodego wyglądu skóry. Wiele osób na co dzień korzysta z ich dobrodziejstw. To w pełni bezpieczne i skuteczne zabiegi, które pozwolą odzyskać utracony blask.

Close Menu