Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Przeszczep włosów to procedura medyczna, która pozwala na poprawę kondycji włosów i skóry głowy w postaci gęstych i naturalnie wyglądających włosów. Zabieg ten często jest jedyną szansą, aby móc na nowo cieszyć się bujną fryzurą. Warto mieć na uwadze, że efekt po zabiegu przeszczepu włosów w dużej mierze zależy od prawidłowej pielęgnacji skóry głowy.

Czym jest przeszczep włosów i czy jest to zabieg inwazyjny?

Według definicji chirurgii, przeszczep włosów to instrumentalny zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta jest mało inwazyjnym procesem, jednak jest uważana za operację chirurgiczną. Rozwój medycyny pozwala na wdrażanie coraz to nowszych sposobów leczenia. Jednym z nich jest metoda FUE – to obecnie najmniej inwazyjna metoda, która pozwala na nowo cieszyć się piękną fryzurą. Dodatkowo nie pozostawia ona widocznych śladów.

Przeszczep włosów to procedura, która polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych, tzw. graftów z obszaru dawczego i umieszczenie ich pod odpowiednim kątem w miejscu biorczym. W miejscach przeszczepu specjalista wykonuje mikronakłucia i precyzyjnie rozmieszcza grafty, umożliwiając ich zagnieżdżenie. Wysoka skuteczność zabiegu wynika z faktu, że przeszczepiana jest cebulka włosa wraz z komórkami macierzystymi, które odpowiadają za późniejszy wzrost. Co ważne, przeszczep włosów wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia. Cała procedura trwa zazwyczaj kilka godzin.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty przeszczepu włosów?

W pierwszych tygodniach od zabiegu przeszczepione włosy będą wypadać. Jest to w pełni naturalny proces, który nie powinien niepokoić. Z czasem włosy będą stopniowo odrastać na stałe. Pierwsze efekty można dostrzec po upływie ok. 3 – 4 miesięcy. Początkowo włosy mogą być cienkie, jednak z czasem stają się one grubsze i gęstsze. Ostateczny wygląd uzyskuje się po upływie ok. 9 – 12 miesięcy.

Znaczenie prawidłowej pielęgnacji skóry głowy na porost włosów

Właściwa pielęgnacja skóry głowy po transplantacji włosów jest niezwykle ważna. To właśnie ona w dużej mierze decyduje o efekcie przeszczepu. Podczas konsultacji specjalista dokładnie przedstawi wszystkie zalecenia, które należy przestrzegać. Warto pamiętać, że początkowo skóra głowy w m przez pierwszy tydzień po zabiegu, ponadto należy unikać czynności wywołujących przegrzanie, a w konsekwencji przekrwienie obszaru biorczego. Koniecznie należy również zadbać o higienę miejsca przeszczepu. Wszystko to będzie miało wpływ na efekt zabiegu.

Sposoby pielęgnacji włosów/skóry głowy po transplantacji

Po wykonanym zabiegu przeszczepu włosów koniecznie należy przestrzegać wszystkich zaleceń otrzymanych od specjalisty, będą one dotyczyć pielęgnacji skóry głowy, a także wytycznych, odnoszących się do czynności wykonywanych w życiu codziennym. Najważniejsze jest, aby delikatnie postępować po transplantacji włosów. Pomoże to w szybszym i bezproblemowym procesie gojenia skóry głowy. Chcąc, aby skóra głowy była odpowiednio dotleniona i odżywiona, a krążenie pobudzone, warto stosować masaż skóry głowy. Każda cebulka musi być odpowiednio ukrwiona, aby włos mógł prawidłowo rosnąć. Co ważne, wraz z krwią dostarczane są składniki odżywcze, które również są niezbędne. Codzienne masowanie skóry głowy nie tylko dostarczy odpowiednią ilość tlenu, ale także pobudzi krążenie. Nie należy obawiać się delikatnego czesania. Czynność ta również korzystnie wpływa na porost włosów. Warto jednak mieć na uwadze, że masaż należy rozpocząć po ok. 3 tygodniach po zabiegu.

Zalecane jest również stosowanie zbilansowanej diety, bogatej w składniki odżywcze i witaminy, ponieważ organizm pobiera te wartości z pożywienia. Palacze powinni zaprzestać palenia papierosów, ponieważ substancje zawarte w papierosach, a także dym zamykają światło naczyń włosowatych. Konsekwencją tego zjawiska jest słabe dotlenienie mieszków włosowych, co przełoży się na gorszy wzrost. Ważne jest także, aby przestrzegać wizyt kontrolnych u specjalisty.

W celu wzmocnienia włosów po przeszczepie można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu zapobieganie łysienia. Jednym z nich jest mezoterapia skóry głowy Dr. Cyj, która wykorzystuje preparat peptydowy, wspomagający porost włosów. Kolejnym sposobem na wzmocnienie włosów jest zabieg osoczem bogatopłytkowym, który stymuluje włosy do szybszego wzrostu. Wszystko po to, aby cieszyć się piękną fryzurą.

Close Menu