Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Bujna, gęsta fryzura to bez wątpienia atut, który podkreśla urodę i dodaje nam klasy. Jeśli jednak nasze włosy przerzedzają się, zauważamy ich zanikanie lub pojawiają się charakterystyczne zakola, warto jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, aby zminimalizować to zjawisko lub podjąć terapię. Sprawdźmy, co powoduje zakola u kobiet oraz jak radzić sobie z tym problemem.

Zakola u kobiet – przyczyny

Nie tylko mężczyźni mają problem z powiększającymi się zakolami. Cofająca się linia włosów na czole i skroniach to także problem coraz większej liczby kobiet. Najczęściej przyczyną powiększającego się czoła są problemy hormonalne takie jak:

  • niedoczynność tarczycy,
  • zespół Cushinga,
  • zespół policystycznych jajników,
  • okres menopauzy,
  • nieodpowiednia pielęgnacja i stosowane leki.

Pojawiające się zakola u kobiet, zwłaszcza w młodym wieku,  to także efekt predyspozycji genetycznych.
Szukając przyczyny cofającej się linii włosów warto udać się do trychologa lub dermatologa, który zleci wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych oraz trichoskopowego badania skóry głowy i mieszków włosowych.

Jak ukryć zakola u dziewczyn

Cofająca się linia włosów bywa powodem kompleksów i obniżenia jakości życia. Szczególnie młode kobiety nie są w stanie zaakceptować wyglądu swojej przerzedzone fryzury i w pierwszej kolejności poszukują sposobów, jak ukryć zakola u dziewczyn, aby zachować atrakcyjny wygląd. Fryzjerzy i styliści często proponują zmianę uczesania, na przykład poprzez dodanie grzywki, które wizualnie ukryje łysinę, jednak takie rozwiązanie nie w każdym przypadku się sprawdzi. Osoby o rzadkich włosach nie będą korzystnie wyglądać z przerzedzoną grzywką i zamiast zyskać na zmianie, uwydatnią problem.

Czy oprócz zmiany fryzury istnieją jeszcze inne metody na to, jak ukryć zakola u dziewczyn? Rozwiązaniem mogą być też różnego rodzaju opaski zasłaniające zakola, jednak warto unikać tych, które mogą zbyt mocno ściskać czoło czy wręcz powodować wyrywanie włosów. Najlepiej sprawdzą się zatem bawełniane, szersze opaski, które nie tylko zakryją zakola u kobiet, ale również urozmaicą fryzurę.

Domowe sposoby na zakola u dziewczyn

Zmiana fryzury to nie wszystko, co możemy zrobić w przypadku cofającej się linii włosów. Skuteczny sposób na zakola u dziewczyn to z pewnością stosowanie różnego rodzaju wcierek przepisanych przez lekarza specjalistę, który dobierze odpowiedni preparat na podstawie wywiadu czy badania trichoskopowego.

Jeśli natomiast chodzi o domowe sposoby na zakola u dziewczyn, to najczęściej poleca się wcieranie w skórę głowy oleju rycynowego, którego zadaniem jest pobudzenie mieszków włosowych oraz wzmocnienie cebulek. W efekcie tego zabiegu w miejscu zakoli wyrastają nowe włosy, tzw. baby hair.

Ważna jest również odpowiednia dieta, która powinna być bogata w składniki mineralne takie jak krzem, cynk, biotyna czy witamina B12. Suplementacja gotowymi preparatami na włosy to również dobry sposób na zakola u dziewczyn, jednak wybór odpowiedniego zestawu warto skonsultować z lekarzem. Zanim sięgniemy po suplementację, warto wykonać badania krwi, które pozwolą ocenić poziom poszczególnych składników w naszym organizmie.

Popularne, domowe sposoby na zakola u dziewczyn to także różnego rodzaju herbaty ziołowe, zwłaszcza z pokrzywy czy skrzypu polnego. W przypadku mieszanek ziołowych należy pamiętać, aby po miesiącu ich stosowania zrobić sobie kilkutygodniową przerwę.

Sposób na zakola u dziewczyn, gdy inne metody zawiodą

W przypadku, gdy wszelkie sposoby na pozbycie się zakoli zawiodą, rozwiązaniem okazuje się wykonanie transplantacji włosów. Zabieg ten pozwoli całkowicie zakryć zakola poprzez umieszczenie w ich miejscu zdrowych i odpornych na wypadanie włosów przeszczepionych z okolicy potylicy. Transplantacja polecana jest przede wszystkim osobom, wśród których problem zakoli ma podłoże genetyczne. Dzięki temu można bujną, gęstą, a co ważne, naturalną fryzurę na zawsze.

Zakola u kobiet mogą być powodem niskiej samooceny oraz kompleksów. Jeśli jednak szybko podejmiemy kroki i będziemy współpracować z doświadczonym specjalistą, możemy pozbyć się problemu nawet w kilka miesięcy.

Marta Węcławska

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 570 130 900 / mail: marta@hcclinic.pl

Close Menu