Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Problem rzadkiego zarostu dotyka wielu mężczyzn bez względu na wiek. Coraz więcej Panów zwraca uwagę na swój wygląd i chce prezentować się nienagannie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby nawet rzadki zarost stał się zdecydowanie ładniejszy. W tym wpisie blogowym przekażemy wskazówki, co zrobić, aby cieszyć się jego świetnym wyglądem.

Rzadki zarost u mężczyzn – przyczyny

Powodów, przez które zarost jest bardzo rzadki, może być wiele. Jednym z nich są uwarunkowania genetyczne. Mężczyźni, których najbliższe otoczenie zmaga się z takim problemem, muszą liczyć się z tym, że i ich zarost może być zdecydowanie rzadszy niż u innych Panów. Duży wpływa mają na to także hormony. Dotyczy to głównie testosteronu, który odpowiada za wzrost owłosienia oraz jego kondycję. Wszelkie zaburzenia hormonalne mogą odbijać się negatywnie na jakości zarostu.

Panowie muszą pamiętać także o tym, że intensywność zarostu zmienia się wraz z wiekiem. Uzyskanie gęstej brody może być trudniejsze u młodszych osób niż u dojrzalszych mężczyzn. Warto także pamiętać, że na osłabienie zarostu wpływa stres i niewłaściwa pielęgnacja.

Pielęgnacja skóry twarzy na poprawę gęstości zarostu

Każdy mężczyzna, który marzy o gęstej brodzie, musi zacząć przede wszystkim od właściwej jej pielęgnacji. Należy pamiętać o regularnym myciu oraz nawilżaniu. W tym celu najlepiej stosować kosmetyki stworzone do pielęgnacji zarostu. Powinny być one skuteczne, ale nie zbyt mocne, aby nie wysuszały nadmiernie skóry oraz włosów.

Prawidłowa pielęgnacja zarostu powinna obejmować także czesanie oraz stosowanie olejków. Jest to świetny sposób na to, aby pozbyć się zanieczyszczeń oraz nawilżyć zarost. Wpływa to na poprawę kondycji włosów. Czesanie dodatkowo pobudza krążenie oraz mieszki włosowe. Tym samym wpływa korzystnie na poprawę zarostu.

Na jakość zarostu wpływa również zbilansowana dieta. Powinna być bogata w witaminy oraz minerały. Warto wzbogacić dietę o produkty bogate w biotynę i witaminy A oraz E.

Inne sposoby na poprawę gęstości zarostu u mężczyzn

Mężczyźni, którzy stosowali już wszystkie możliwe sposoby na to, aby poprawić jakość swojej brody i nie przyniosły one oczekiwanych efektów, mogą skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest przeszczep brody. Jest to coraz częściej wybierana metoda, która daje świetne efekty. Taki zabieg polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, a następnie wszczepienie ich w miejsca, w których ich nie ma. Ze względu na to, że pobieranie mieszków odbywa się punktowo, to nie pozostawia to żadnych blizn i jest w pełni bezpieczne. Dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia cały zabieg jest w pełni bezbolesny.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów na brodzie?

Najważniejszym etapem jest zaprojektowanie wyglądu nowego zarostu na brodzie. Mężczyzna, który zamierza poddać się temu zabiegowi, musi zdecydować, w jaki sposób powinien on wyglądać. Odbywa się to podczas konsultacji ze specjalistą, który będzie przeprowadzał całą procedurę. Przeszczep włosów może obejmować tylko uzupełnienie braków lub całkowitą rekonstrukcję zarostu. Wszystko zależy od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty.

Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędna jest konsultacja, która ma ocenić, czy jego przeprowadzenie jest w ogóle możliwe. Podczas wywiadu lekarz określa także jaki zakres przeszczepu można będzie uzyskać, biorąc pod uwagę predyspozycje pacjenta.

Rekonwalescencja po zabiegu nie trwa zazwyczaj długo i mężczyzna, który się na niego decyduje, może szybko wrócić do sprawności. Miejsca, w których są pobierane mieszki włosowe oraz te, gdzie są umieszczane pod skórą, bardzo szybko się regenerują. Wszystko to wpływa na popularność tego zabiegu.

Zobacz także: Słaby zarost na twarzy – przyczyny i postępowanie

Zagęszczona broda prezentuje się naturalnie już około po miesiącu od zabiegu. Efekt końcowy osiąga się po około 6 miesiącach od zabiegu, a pacjent może cieszyć się naturalnie wyglądającą brodą. Przeszczep to idealne rozwiązanie dla każdego mężczyzny, który boryka się z problemem rzadkiego zarostu.

Zapoznaj się również z wypowiedzią naszej ekspertki!