Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Gęsta, zadbana broda to atut każdego mężczyzny. Taki zarost dodaje elegancji, a także podkreśla atuty męskiej urody. Nie każdy jednak może pochwalić się okazałą brodą i już nawet młodzi mężczyzn coraz częściej narzekają na słaby zarost na twarzy. Przyjrzyjmy się, jakie są przyczyny przerzedzenia na brodzie oraz w jaki sposób możemy zagęścić zarost.

Słaby zarost na twarzy – przyczyny o podłożu genetycznym

W pierwszej kolejności warto rozważyć wszelkie kwestie związane z dziedziczonymi predyspozycjami organizmu.

Jeśli chodzi o słaby zarost na twarzy, przyczyny bardzo często leżą bowiem w naszych genach. W przypadku, gdy w rodzinie inni mężczyźni również mają problem z zarostem, prawdopodobnie i my również odziedziczyliśmy tę właściwość – zagęszczenie zarostu będzie wówczas wymagało przeszczepu, gdyż żadne inne metody nie okażą się w tej sytuacji skuteczne.

Zarost na twarzy – 30 lat i problem przerzedzonej brody

Warto wiedzieć, że broda zaczyna modelować się około 30 roku życia – w tym bowiem wieku osiąga ona swoją docelową gęstość oraz kształt. Mężczyźni, którzy pragną podkreślić męskie cechy swojej urody, często zapuszczają brodę, dzięki czemu sprawiają wrażenie starszych. Jeśli bowiem chodzi o zarost na twarzy, 30 lat to wiek, w którym mężczyźni zwracają dużą uwagę na to, jak wyglądają, a broda często staje się ich atutem, dodającym pewności siebie w relacjach z innymi. W przypadku, gdy mimo odpowiedniej pielęgnacji pojawia się słaby zarost na policzkach i brodzie, konieczna będzie wizyta u specjalisty, który pomoże postawić odpowiednią diagnozę oraz wyznaczyć plan leczenia.

Słaby zarost u mężczyzny – nieodpowiednia pielęgnacja

Za zły stan zarostu na twarzy może odpowiadać także nieodpowiednia pielęgnacja. Ważna jest bowiem codzienna higiena, składająca się zarówno z mycia skóry pod brodą i samych włosów, jak i odżywiania oraz szczotkowania.

Słaby zarost u mężczyzny wymaga systematycznej pielęgnacji oraz odpowiedniego doboru kosmetyków przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Nie można bowiem dopuścić do przesuszenia skóry na brodzie, gdyż może to powodować zbytnie łuszczenie się naskórka, dlatego poleca się używanie do nawilżania specjalnych, delikatnych olejów na bazie naturalnych składników.

Słaby zarost, a zaburzenia hormonalne

Jedną z częstych przyczyn odpowiadających za słaby zarost na policzkach i brodzie są zaburzenia hormonalne związane z poziomem testosteronu. Diagnoza ta powinna jednak być postawiona wyłącznie przez lekarza na podstawie zleconych badań, gdyż tylko wówczas możliwe będzie dobranie odpowiedniej terapii medycznej. Próba leczenia na własną rękę, na podstawie opinii czy porad innych osób może okazać się nie tylko nieskuteczna, ale również spowodować pogłębienie problemu oraz wystąpienie innych skutków ubocznych,

Słaby zarost u mężczyzny, a moda

Panująca obecnie moda na wygląd tzw. drwala, charakteryzujący się bujną długą brodą, jest powodem kompleksów wielu mężczyzn, którzy posiadają słaby zarost. Podczas, gdy wszystkie inne metody zawodzą, transplantacja okazuje się jedynym skutecznym sposobem na to, aby nie tylko zagęścić słaby zarost na policzkach i brodzie, ale również cieszyć się efektem bujnej brody do końca życia. Zabieg daje bowiem trwały efekt, a przeszczepione włosy są odporne na działanie hormonów odpowiedzialnych za łysienie.

Przeszczep włosów rozwiązaniem na słaby zarost u mężczyzny

Poprawienie linii brody, uzupełnienie ubytków lub zagęszczenie zarostu na twarzy jest możliwe dzięki nowoczesnym, nieinwazyjnym metodom transplantacji. Mieszki włosowe potrzebne do przeszczepu są pobierane z tyłu głowy – z okolicy potylicy. Jakość włosów rosnących w tym miejscu jest bowiem najlepsza, a dodatkowo są one odporne na wypadanie. Po kilku miesiącach od wykonania zabiegu panowie mogą cieszyć się nowym wyglądem brody, a efekty zabiegów są trwałe. Słaby zarost u mężczyzny nie musi być powodem kompleksów – profesjonalna diagnoza oraz podjęcie odpowiednich kroków pozwoli pożegnać problem na zawsze i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat.

Sprawdź szczegóły przeszczepu zarostu.

Marta Węcławska

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 570 130 900 / mail: marta@hcclinic.pl

Close Menu