Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Kształt i gęstość brwi nie zawsze jest taki, jakbyśmy chcieli. Grube i mocno zarysowane brwi są hitem ostatnich sezonów i wiele kobiet i mężczyzn, podążając za tym trendem, szuka sposobów na to, jak je zagęścić. Zdarza się jednak, że niektóre osoby borykają się z problemem zbyt rzadkich brwi, co może być nie tylko przyczyną kompleksów, ale również powodować dyskomfort z powodu konieczności codziennego ich makijażu. Rzadkie brwi – co robić? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Rzadkie brwi – przyczyny

Na wygląd brwi wpływ ma wiele czynników. W pewnych przypadkach jest to kwestia uwarunkowań genetycznych – jeśli nasi rodzice nie posiadają ładnych i grubych brwi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że my również nie będziemy mogli pochwalić się takimi brwiami. W łuku brwiowym znajduje się bowiem mało cebulek, z których wyrastają włosy, zatem stosowanie preparatów zagęszczających czy wcierek okaże się wówczas nieskuteczne. Te bowiem mają za zadanie poprawić jakość istniejących włosów i pozostają bez wpływu na liczbę mieszków włosowych.
Jest także wiele innych czynników, które wpływają na stan i wygląd naszych brwi takich sposób odżywiania, choroby, stosowane leki, sposób pielęgnacji, a także stosowana w przeszłości długotrwała regulacja, która mogła spowodować uszkodzenia cebulek włosowych.

Bardzo rzadkie brwi, które są wynikiem uwarunkowań genetycznych lub uszkodzenia cebulek włosowych możemy natomiast zagęścić za pomocą przeszczepu brwi.

Brwi – charakterystyka i cykl wzrostu

Brwi charakteryzuje kilka cech – są one grubsze, gładsze i bardziej lśniące niż reszta włosów na ciele. Cykl życia brwi dzieli się na trzy fazy: anagen (wzrost), katagen (zanik) i telogen (wypadanie). Oznacza to zatem, że po jakimś czasie włoski wypadają i są zastępowane nowymi. Zaburzenie tego cyklu może prowadzić do nadmiernego wypadania lub zahamowania wzrostu włosów, przez co brwi staną się rzadkie.

Rzadkie brwi – domowe sposoby

Bardzo rzadkie brwi mogą wyglądać nieestetycznie i tym samym odbierać pewność siebie, zwłaszcza w przypadku osób, dla których wygląd zewnętrzny ma istotne znaczenie w relacjach biznesowych lub prywatnych. Czasami sam makijaż nie wystarcza i konieczne jest podjęcie kroków, by zagęścić włoski lub sprawić, by brwi były grubsze. Wśród naturalnych metod polecanych na bardzo rzadkie brwi  na forach i blogach królują naturalne olejki: rycynowy, migdałowy, oliwa z oliwek, kokosowy, jojoba. Tego rodzaju specyfiki nawilżają i odżywiają włoski, a regularnie stosowane sprawiają, że brwi stają się mocniejsze i bardziej gęste. Polecane są także gotowe odżywki, którymi smaruje się włoski – często w swoim składzie zawierają one prowitaminę B5, kwas hialuronowy a także zestawy olejków.

Rzadkie brwi – co robić, czyli sposoby na wzmocnienie włosków

Istnieje kilka wskazówek, jak wzmocnić rzadkie brwi. Domowe sposoby pozwalające poprawić wygląd brwi dostępne są dla każdego, dzięki czemu możemy w prosty sposób uzyskać zamierzone efekty bez konieczności wizyt u specjalistów czy kosmetyczki.

Oto najpopularniejsze sposoby na wzmocnienie włosów na brwiach:

  • Ogranicz regulację – pozwól naturalnie rosnąć Twoim brwiom i na jakiś czas zrezygnuj z ich wyrywania.
  • Stosuj olejki i odżywki – regularne zabiegi pielęgnacyjne poprawią stan i wygląd Twoich brwi.
  • Ogranicz do minimum stosowanie twardych kredek i innych kosmetyków do malowania obszaru brwi.
  • Zdrowo się odżywiaj – dieta bogata w witaminy, minerały i zdrowe kwasy tłuszczowe wpłynie pozytywnie nie tylko na wygląd brwi, ale także na kondycję całego organizmu.
  • W okresie letnim, podczas długiej ekspozycji na słońce, stosuj krem lub olejek z filtrem – zapobiegnie to posłonecznemu odbarwieniu włosków.

Jeśli posiadamy rzadkie brwi, domowe sposoby mogą pomóc nam wzmocnić włoski i nadać im zdrowy wygląd. Nie sprawią jednak, że zyskają one spektakularną gęstość – ten efekt możliwy jest bowiem wówczas, gdy zdecydujemy się specjalistyczne zabiegi w salonie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej.

Trwałe metody zagęszczenia brwi

Jeśli brwi są bardzo rzadkie lub gdy włoski wypadły całkowicie, wiele salonów oferuje poprawę wyglądu łuku brwiowego za pomocą makijażu permanentnego. Metoda ta musi być jednak powtarzana, ponieważ tusz użyty w trakcie zabiegu z czasem blednie i się wybarwia. Zatem, aby utrzymać efekt, konieczne jest powtórne wykonanie makijażu permanentnego.
Trwałą metodą polecaną w przypadku rzadkich brwi jest transplantacja polegająca na przeszczepieniu nowych cebulek włosów, które pobiera się najczęściej z okolicy tyłu głowy . Zabieg trwa kilka godzin, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i nie jest on bolesny. Dzięki wszczepieniu nowych mieszków włosowych możliwe jest zagęszczenie rzadkich brwi, całkowite odbudowanie łuków brwiowych, a także nadanie nowego kształtu i grubości brwi. Zabieg powinien przeprowadzić doświadczony specjalista, który podczas konsultacji ustali plan zabiegu. Na finalne efekty zabiegów trzeba poczekać około 12 miesięcy, ale efektami zabiegu będziemy się cieszyć całe życie.

Marta Węcławska

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 570 130 900 / mail: marta@hcclinic.pl

Close Menu