Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Niemal każda kobieta marzy, aby mieć długie, gęste i błyszczące włosy, które dodadzą jej pewności siebie. W tym celu stosowane są różne domowe metody czy zabiegi. Jednak ich rezultaty często nie spełniają zamierzonych oczekiwań. Zatem, jak uzyskać piękną, zdrową i gęstą fryzurę?

Jakie znaczenie dla kobiet mają piękne i zadbane włosy?

Włosy są wizytówką każdej kobiety. Piękne, długie, lśniące i zadbane stanowią ważny aspekt wizerunkowy. Przyciągają wzrok i podziw innych osób. Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości, który przekłada się na wizerunek oraz poczucie własnej wartości. Dodają uroku i niepowtarzalnej prezencji. Niezależnie od tego, czy jest to właściwe, czy też nie, to oceniamy innych po wyglądzie. Duże znaczenie ma tutaj prezencja twarzy oraz włosów, stąd też wiele osób dąży do uzyskania lśniącej i pełnej blasku fryzury. Jednak nie zawsze jest to proste. Część kobiet zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów o różnych podłożach. Czasami jest to chwilowe, jednak utrata tak ważnego atrybutu, obniża pewność siebie oraz samopoczucie. Duża część społeczeństwa zmaga się także z łamliwością i przerzedzaniem się swoich włosów, co również wpływa na obniżenie nastroju.

Przyspieszenie porostu rzadkich i wypadających włosów

Szybki porost włosów to marzenie wielu kobiet, które pragną mieć piękną fryzurę. Niewątpliwie zdrowe, długie i gęste włosy to mocny atrybut kobiecości. Niestety, proces porostu nie zawsze przebiega pomyślnie. Często zdarza się, że wraz z powolnym wzrostem występują także inne problemy, np. nadmierne wypadanie. Takie zjawisko występuje najczęściej w przypadku intensywnego farbowania, rozjaśniania lub trwałej ondulacji. Kluczowe jest zatem, aby zadbać o właściwą pielęgnację i wzmocnienie włosów. Wiele osób poszukuje sposobów na szybszy wzrost po nieudanym domowym zabiegu bądź pragną zmienić swój wizerunek. Niestety, powszechnym problemem jest również przerzedzanie się mieszków włosowych, co negatywnie wpływa na ogólną prezencję. Co ważne, można skutecznie temu zaradzić, by móc cieszyć się wymarzoną fryzurą.

Domowe sposoby na przyspieszenie porostu włosów

Domowa pielęgnacja wymaga systematyczności i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu. Porost włosów to długotrwały proces, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Podstawą jest zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja. Warto zatem wprowadzić do swojego jadłospisu produkty bogate w witaminy, zwłaszcza A, C i E, jak również wapń czy żelazo. Kluczowe jest także spożywanie 2 litrów czystej wody każdego dnia. Suplementacja powinna obejmować także cynk, magnez, krzem, a także witaminy z grupy B. Istotne są także dobre nawyki. Mowa tutaj o:

  • regularnym masażu skóry głowy, który pobudza mikrokrążenie i przyspiesza porost włosów;
  • stosowaniu maseczek na porost włosów. Najpopularniejszą jest napar z skrzypu i pokrzywy. Równie często stosowane są maseczki na bazie drożdży bądź jajek;
  • olejowaniu włosów, w tym celu można użyć oleju kokosowego, palmowego lub rycynowego, który należy nanieść na skórę głowy i całą długość włosów.

Warto również pamiętać o regularnym wysypianiu się oraz redukcji stresu, który niekorzystnie wpływa na włosy. Istotne jest także ograniczenie używek tj. tytoń czy alkohol.

Jakie zabiegi skutecznie przyspieszają porost włosów?

Domowa pielęgnacja wymaga systematyczności i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu. Porost włosów to długotrwały proces, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Alternatywą dla domowej pielęgnacji będą zabiegi medycyny estetycznej, które cechują się dużą skutecznością i szybszymi efektami. To w pełni bezpieczne procedury, wykonywane przez specjalistów w renomowanych klinikach. Warto zatem bliżej zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zabiegów:

Osocze bogatopłytkowe

To innowacyjny program biostymulujący, który oparty jest na pozyskaniu osocza z krwi pacjenta, dzięki czemu procedura jest w pełni bezpieczna. Zabieg ten dedykowany jest osobom borykającym się z wypadaniem włosów, ich osłabieniem lub łysieniem. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki skóry głowy do odnowy, dzięki czemu włosy stają się gęstsze i szybciej rosną. Żywe komórki osocza dostarczają witalnych składników wzmacniających mieszki włosowe. Metoda ta powstrzymuje nadmierne wypadanie włosów, ponadto pobudza silne procesy regeneracyjne, natomiast czynniki wzrostu stymulują pracę cebulek włosowych.

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa jest doskonałą terapią na wypadanie włosów. Stymuluje ich wzrost oraz poprawia kondycję i zwiększa gęstość. Pobudza mieszki włosowe i działa w najbardziej wrażliwych na wypadanie włosów miejscach. Fibryna aplikowana jest za pomocą mezoterapii igłowej w okolice najbardziej narażone na przerzedzania. W razie konieczności procedura może być zastosowana na całą powierzchnię skóry głowy.

Karboksyterapia

To jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych procedur, stosowanych w przypadku nadmiernego przerzedzania się włosów. Za pomocą specjalnego urządzenia śródskórnie i podskórnie aplikowany jest dwutlenek węgla. Efektem karboksyterapii jest rozszerzenie naczynek i regeneracja komórek, dzięki czemu włosy przestają wypadać, jak również pojawiają się nowe mieszki włosowe, które są znacznie mocniejsze i grubsze.

Osoby borykające się z nadmiernym wypadaniem włosów mogą również skorzystać z procedury przeszczepu. Zabieg wykonywany jest metodą FUE – to nowatorskie i skuteczne podejście w leczeniu łysienia. Niewątpliwie jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w dziedzinie transplantacji włosów. FUE cechuje się wysoką skutecznością oraz efektywnością, ponadto po wykonanym zabiegu blizny są niewidoczne, dzięki czemu rezultat jest w pełni naturalny. Procedura ta jest całkowicie bezpieczna, a jej niski poziom inwazyjności przekłada się na krótszy czas rekonwalescenci.

Grube długie i gęste włosy prezentują się niepowtarzalnie, stąd też są marzeniem wielu kobiet. Osoby pragnące mieć piękną i zdrową fryzurę powinny skorzystać z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, które pozwolą nie tylko zahamować wypadanie, ale przede wszystkim wzmocnią włosy i pobudzą mieszki do wzrostu. To gwarancja lśniącej i gęstej fryzury.