Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Każdy praktykujący estetykę zdaje sobie sprawę, że skóra wokół oczu jest najdelikatniejszą ze wszystkich części ciała. Może być nawet dziesięciokrotnie cieńsza niż reszta skóry na twarzy. Okolice oczu mogą być jednym z mniej wybaczających miejsc, jeśli chodzi o starzenie się, dlatego zabiegi wokół oczu są jednymi z najbardziej pożądanych przez pacjentów estetycznych.

Przyczyny cieni pod oczami

Cienie pod oczami mogą pojawić się z wielu powodów. Dwa główne powody to przebarwienia i anatomia okolicy. Skóra w tym obszarze jest bardzo cienka, z niewielką ilością lub bez tkanki podskórnej lub tkanki tłuszczowej, co oznacza, że leżące pod nią naczynia krwionośne są widoczne, co daje ciemny wygląd. Styl życia też może mieć wpływ.

  1. Anatomia i ogólne starzenie się

Kiedy pacjenci są młodzi, połączenie między dolną powieką a policzkiem zlewa się, ponieważ w okolicy jest wystarczająco dużo tkanki. Jednak gdy zaczynają się starzeć, ta miękka tkanka rozpada się i pokazuje więcej leżącej pod nią kości. Zanim pacjenci osiągną wiek trzydziestki, zaczną pojawiać się cienie pod oczami. Wynika to z utraty tkanki miękkiej, przerzedzenia skóry i problemów z przebarwieniami. W latach trzydziestych i czterdziestych zaczynają zachodzić zmiany kostne, oczodoły zaczynają się rozszerzać, a środkowa część twarzy zaczyna się zapadać. Z tego powodu wygląd cieni pod oczami pogarsza się. Zmiany te przyczyniają się również do pojawienia się worków pod oczami. To wybrzuszenie tłuszczu powoduje pojawienie się ciemnego cienia, który również pogarsza wygląd cieni.

      2. Przebarwienia

Pochodzenie etniczne jest ogromnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania przebarwień wokół oczu. Pacjenci z ciemniejszą skórą są bardziej genetycznie podatni na powstawanie przebarwień wokół oka. Ten stan jest trudniejszy do leczenia i trwa dłużej; ekspozycja na słońce zwykle odgrywa dużą rolę.

Przebarwienia pojawiają się, gdy komórki zawierające melaninę są uszkodzone lub nadmiernie pobudzone. Może to powodować, że organizm wytwarza zbyt dużo melaniny. W związku z tym pacjentom o ciemniejszej karnacji zaleca się szczególną ostrożność podczas ekspozycji na słońce. Pacjenci z przebarwieniami w okolicy oczu prawdopodobnie będą potrzebować kombinacji zabiegów przez długi czas.

      3. Pozostałe powody opuchniętych oczu i cieni pod oczami:

  • Dieta bogata w sól: Spożywanie dużej ilości słonych pokarmów powoduje zatrzymywanie wody i obrzęki.
  • Alergie: Przekrwienie i stany zapalne spowodowane alergiami mogą czasami nasilać obrzęki pod oczami.
  • Warunki medyczne: Niektóre schorzenia, takie jak problemy z tarczycą, mogą powodować obrzęk oczu.
  • Genetyka: Posiadanie worków pod oczami może być cechą fizyczną występującą w Twojej rodzinie.

Możliwości leczenia

1.    PPR – osocze bogatopłytkowe

Polecanym zabiegiem na ten obszar jest PRP. Technika ta polega na wykorzystaniu komórek macierzystych w celu regeneracji okolicy poddawanej zabiegowi. Nie zastępuje objętości ani nie podnosi obszaru, jak w przypadku wypełniaczy, jednak działa dobrze, zapewniając odmłodzenie skóry i pozbycie się cieni.

2.    PRF – fibryna bogatopłytkowa
Idealna metoda na wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie jej prawidłowej elastyczności i napięcia, dzięki czemu spojrzenie odzyskuje swoją wyrazistość i świeżość. Jest to bezpieczny zabieg regeneracyjny, a preparat pozyskany jest z krwi Pacjenta i zawiera szereg cennych składników aktywnych, takich jak czynniki wzrostu, które silnie stymulują procesy regeneracji skóry oraz syntezy nowych włókien kolagenowych, a także poprawiają mikrokrążenie.

3.    Stymulatory tkankowe na bazie kwasu polinukleotydowego
Nowoczesny preparat dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania tego zabiegu jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.

4.    Wypełniacz ATR
Innowacyjny zabieg z wykorzystaniem naturalnego i przyjaznego dla organizmu materiału, pochodzącego z osocza krwi samego pacjenta. Jako zamiennik wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, nie tylko wypełnia tkanki, ale także wpływa na rewitalizację skóry, poprawę jej kolorytu oraz stymulację włókien kolagenowych i elastynowych. To niezwykłe połączenie wypełniacza z naturalnym stymulatorem. Redukuje widoczność cieni, a także wypełnia dolinę łez.

5.    Leki
Jeśli uważasz, że obrzęk pod oczami jest spowodowany alergią, zapytaj swojego lekarza o leki na alergię na receptę.

6.    Terapie
Aby poprawić wygląd obrzęków pod oczami, stosuje się różne zabiegi przeciwzmarszczkowe. Należą do nich laserowa regeneracja skóry, peelingi chemiczne i wypełniacze, które mogą poprawić koloryt skóry, napiąć skórę i odmłodzić okolice oczu. W przypadku osób o brązowej lub czarnej skórze resurfacing laserowy niesie ze sobą ryzyko trwałych zmian kolorytu skóry (hiperpigmentacji lub hipopigmentacji). Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, która technika będzie w Twoim przypadku najskuteczniejsza.

7.    Operacja powieki
W zależności od tego, co powoduje worki pod oczami, opcją terapeutyczną może być operacja powiek (blefaroplastyka). Twój chirurg dostosuje twoją plastykę powiek do twojej unikalnej anatomii i potrzeb. Procedura polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu przez nacięcie w naturalnym załamaniu górnej powieki lub wewnątrz dolnej powieki. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

Oprócz korygowania worków pod oczami, plastyka powiek może również naprawić:

  • Workowate lub opuchnięte górne powieki
  • Nadmiar skóry górnej powieki, który przeszkadza w widzeniu
  • Opadające dolne powieki, które mogą powodować pojawienie się bieli pod tęczówką — kolorową częścią oka
  • Nadmiar skóry na dolnych powiekach

9.    Kosmetyki
Zarówno ważne jak wykonywanie zabiegów jest pielęgnowanie skóry w domu, aby utrzymać i wzmocnić efekt preparatów zastosowanych na tę okolicę.  Dzięki zaawansowanej technologii firmy Neauvia, również możemy rozjaśnić cienie pod oczami i utrzymać skórę w dobrej kondycji

  • EYE FUSION – terapia, na okolice oczu, której celem jest rozjaśnienie cieni pod oczami, zredukowanie obrzęków, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek, tak aby okolica oka wyglądała na wypoczętą. Krem pod oczy wzbogacony w ekstrakt z planktonu zawierający całe spectrum substancji odżywczych. Ten unikatowy ekstrakt stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz chroni białka przed glikacją, działając przeciwzmarszczkowo. Lekka formuła wspomaga ochronę antyoksydacyjną i zabezpiecza przed czynnikami środowiskowymi.
Agnieszka Małczak

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 501 220 650 / mail: agnieszka@hcclinic.pl

Close Menu