Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

W dzisiejszych czasach obserwuje się wciąz rosnące  zapotrzebowanie na zabiegi estetyczne dla mężczyzn. Ponad 40% Pacjentów, którzy przychodzą do naszej kliniki na zabiegi medycyny estetycznej to mężczyźni. Najczęściej pragną zadbać o świeżość, elastyczność oraz młody i naturalny wygląd skóry twarzy.

W pracy z mężczyznami trzeba postawić sprawę jasno – wszystkie zabiegi iniekcyjne nie mogą za mocno boleć. W naszej klinice staram się dosyć długo znieczulać takiego pacjenta oraz wykonać technicznie jak najmniej wkłuć stosując techniki wprowadzania preparatu metodami bez dużej ilości nakłuć lub kiedy jest możliwość zrobić zabieg kaniulą czyli tępo zakończoną igłą dając poczucie komfortu fizycznego.

Względy anatomiczne męskiej skóry twarzy

Warto zaznaczyć, iż skóra mężczyzn wymaga innej opieki niż skóra kobiet. Anatomiczny męski pacjent ma grubszą skórę od kobiet o około 15-25%. Statystycznie u kobiet pierwsze zmarszczki widać około 25 roku życia. U mężczyzn zaczynają być dostrzegalne dopiero po 30. Stężenie włókien kolagenowych jest większe w organizmie męskim – powodem tego jest wpływ androgenów na organizm. Skóra panów składa się z większej liczby warstw naskórka, dzięki czemu jest bardziej odporna na działanie słońca, wiatru, zimna i uszkodzenia mechaniczne więc i później się starzeje. U mężczyzn obniżanie się zawartości kolagenu w skórze następuje stopniowo. U kobiet zmiany są bardziej gwałtowne – szczególnie w okresie menopauzy następuje szybki spadek zawartości białka, które odpowiada za elastyczność skóry. Ponadto fizjologicznie mężczyźni mają więcej gruczołów łojowych i potowych więc większość z nich boryka się z przetłuszczającą się, trądzikową skórą i rozszerzonymi porami. Podskórna tkanka tłuszczowa jest mniejsza i bardziej równolegle rozłożona dzięki temu mężczyźni cieszą się brakiem cellulitu. Ze względu na mocniej rozbudowany układ kostny, resorpcja jego z wiekiem jest bardziej łagodna niż u kobiet (pamiętajmy- starzenie się skóry to nie jest tylko ubytek kolagenu i elastyny ale powolna resorpcja tkanki podskórnej oraz zmiana układu kostnego- widać to często przy oczodołach). Wszystkie te różnice mają wpływ na to, że skóra męska później się starzeje a jej pielęgnacja zabiegowa jest inna niż u kobiet.

Wybrane zabiegi dla mężczyzn:

  • Toksyna botulinowa – jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w klinice medycyny estetycznej przez mężczyzn. Związane jest to z małą ilością wkłuć dosyć cienką igłą- insulinową, braku rekonwalescencji (brak śladów po zabiegu) szybkich efektach i spektakularnych (efekt docelowy około 2 tyg po zabiegu a czas skuteczności około pół roku). Przy tym zabiegu mężczyźni zazwyczaj chcą zachować mimikę twarzy ale nie mieć zmarszczek. Wystarczy dobrze zdeponować produkt i dobrać odpowiednią ilość żeby zabieg ten wyglądał naturalnie i przynosił zamierzony efekt rozluźnienia mięśnia co wpływa na jego ruchomość i brak wyżłabiania się nowych zmarszczek. Zazwyczaj relaksuje się mięśnie poprzeczne czoła, lwią zmarszczkę oraz kurze łapki. W przypadku mężczyzn należy jeszcze wspomnieć o takiej przypadłości jak hiperhydroza czyli nadmierne pocenie się np. obszaru pach lub dłoni. Co wpływa na komfort psychiczny pacjenta. Toksyna botulinowa jest w stanie rozwiązać ten problem na dłuży czas zwiększając pewność siebie i jakość życia.
  • Osocze bogatopłytkowe– naturalny zabieg ostrzykiwania własnym materiałem stał się popularny w klinice ze względu na brak powikłań pozabiegowych, brak alergii na materiał deponowany w skórze, naturalne efekty, mocne nawilżenie skóry, przebudowa jej, zmniejszenie porów oraz dosyć szybka rekonwalescencja. Minusem jest niestety lekki dyskomfort w trakcje zabiegu ale spokojnie panowie… zawsze staramy się Was znieczulić tak mocno jak można, dzięki czemu zabieg można znieść i szybko zapomnieć o tym krótkim dyskomforcie. Osocze bogatopłytkowe PRP jest to autologiczny preparat krwiopochodny, w którym znajdują się skoncentrowane płytki krwi zawieszone w małej objętości osocza. Proces produkcji PRP polega na pobraniu krwi obwodowej od pacjenta i jej wirowaniu skutkującym oddzieleniem elementów morfotycznych krwi (różniących się ciężarem na 2 frakcje: erytrocyty i właśnie osocze z płytkami krwi). Koncentracja płytek krwi w osoczu bogatopłytkowym wiąże się z wyższym stężeniem płytkopochodnych czynników wzrostu (growth factors; GF), które uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek i to jest właśnie klucz tego zabiegu.
  • Dodatkowo warto wspomnieć że zabiegiem „must have” u nas w klinice jest zabieg właśnie osocza bogatopłytkowego jako mezoterapia skóry głowy. W tym zabiegu dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym owłosionej skóry głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia włosy zniszczone oraz przyspiesza porost włosów. Korzyści ze stosowania PRP wykazano w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia także uzyskanie lepszych efektów przeszczepiania włosów metodą FUE (przeszczepianie bardzo małych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi).
  • Radiofrekwencja mikroigłowa– jest zabiegiem mało inwazyjnym charakteryzującym się dobrymi efektami anty-starzeniowymi, zagęszczającymi skórę i obkurczającymi pory co wręcz króluje wśród zabiegów u mężczyzn zaraz obok osocza czy botoksu. W tym przypadku pracujemy dwufazowo- mikro uszkadzając skórę, dzięki czemu zmuszajmy ją do regeneracji w miejscach uszkodzonych co wiąże się z produkcją nowych włókien kolagenowych w miejscu uszkodzenia oraz druga faza czyli powodujemy diatermię skóry czyli podgrzewamy ją na odpowiedniej głębokości za pomocą prądu o długości fali radiowej głównie skóry właściwej powodując obkurczenie się włókien kolagenowych co skutkuje zwiększonym napięciem skóry. Dzięki RF uszkodzeniom jesteśmy w stanie spłycić zmarszczki statyczne czyli utrwalone oraz blizny po-trądzikowe (związane z nadprodukcją gruczołów łojowych głownie u mężczyzn w wieku dojrzewania).

Podsumowując, współczesny mężczyzna to mężczyzna świadomy tego, że medycyna estetyczna może dać mu naturalny, świeży i atrakcyjny wygląd, pobudzić procesy samo-naprawcze skóry, spowolnić proces starzenia się skóry, poprawić jej kondycje bez nadmiernej sztucznej korekcji. Zadbany wygląd wpływa w dużej mierze na nasz nastrój, a także na pewność siebie tak więc zapraszamy do naszej kliniki.

Sara Przeszlakiewicz

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 573 686 620 / mail: sara@hcclinic.pl

Close Menu