Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Problem łysienia jest powszechnym zjawiskiem, które występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Dla pań jest to bardziej traumatyczne przeżycie, gdyż włosy stanowią ważny element ich atrakcyjności i są symbolem kobiecości. Jednak w przypadku nadmiernego wypadania włosów nie warto zwlekać. Nowoczesne rozwiązania gwarantują skuteczne metody radzenia sobie z tym problemem.

Jaki jest najczęstszy typ łysienia u kobiet?

Najczęściej występującym typem łysienia wśród kobiet jest tzw. androgenowe, które objawia się głównie przerzedzeniem włosów na szczycie głowy. Przyczyny występowania tego zjawiska są ściśle powiązane z hormonami. Nadmierna produkcja testosteronu prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych, jak również skróceniem fazy okresu ich wzrostu. Zjawisko to skutkuje osłabieniem włosów, które stają się słabe i cienkie, a w konsekwencji wypadają. W tym przypadku ważne jest przeprowadzenie badań hormonalnych, które wykażą poziom androgenów.

Jakie są przyczyny łysienia u kobiet?

Łysienie u kobiet może mieć różne podłoża. Najczęściej związane jest z hormonami. Wiele pań zauważa wypadanie włosów po ciąży lub w okresie menopauzy. Na takie zjawisko ma wpływ nagły spadek estrogenów. Inną przyczyną nadmiernej utraty włosów są:

– silny i przewlekły stres;

– czynniki środowiskowe – takie jak: zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu czy promieniowanie UV;

– styl życia tj. nadużywanie alkoholu, brak snu bądź chroniczne zmęczenie;

– nieodpowiednia pielęgnacja włosów;

– niedobór składników odżywczych w diecie;

– anemia;

– choroby skóry głowy, np. grzybica, łuszczyca, silny łupież czy łojotokowe zapalenie skóry;

– łysienie polekowe;

– czynniki genetyczne.

Czy warto zastosować przeszczep włosów u kobiet?

W sytuacji, kiedy kobiety cierpią z powodu łysienia androgenowego, plackowatego, pourazowego, czy utraty włosów w wyniku choroby, wówczas najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. To również zalecana procedura, w sytuacji, kiedy zastosowane wcześniej metody leczenia nie zahamowały procesu wypadania włosów.

Jaka metoda transplantacji włosów u kobiet jest zalecana?

Przeszczep włosów może być przeprowadzony kilkoma metodami. Niewątpliwie najczęściej zalecaną jest metoda FUE. To nowoczesny zabieg, który pozwala na precyzyjne pobranie graftów za pomocą specjalnych narzędzi. Dużym atutem tej metody jest skuteczność oraz brak widocznych blizn po zabiegu. Metoda ta jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób borykających się z problemem łysienia.

Zobacz również: Najpopularniejsze techniki przeszczepu włosów

Czy do przeszczepu włosów wymagane jest ogolenie głowy?

Dla kobiet włosy stanowią ważny aspekt wizerunkowy. Wiele pań obawia się zgolenia włosów i odkłada decyzję o przeszczepie na później. To duży błąd, ponieważ łysienie jest zjawiskiem postępującym. Metoda FUE umożliwia przeprowadzenie procedury z zachowaniem swojej fryzury. Przeszczep włosów bez golenia głowy będzie odpowiedni dla pacjentów, u których występuje łagodna bądź umiarkowana utrata włosów. Właśnie dlatego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o przeszczepie.

Jak przebiega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE jest najnowszą i najbardziej skuteczną techniką transplantacji włosów. Polega ona na przeniesieniu mieszków włosowych z obszaru biorczego do miejsca dawczego. Cała procedura jest w pełni bezpieczna. Przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Pojedyncze mieszki włosowe są pobierane specjalnymi mikronarzędziami. Następnie zostają one poddane dokładnej analizie pod kątem jakości, w celu uniknięcia przeszczepu uszkodzonych włosów. W dalszej kolejności mieszki włosowe zostają umieszczone w obszarze dawczym. Blizny po zabiegu są niewidoczne.

Jaka jest różnica między przeszczepem włosów u kobiet i u mężczyzn?

Przebieg łysienia oraz przeszczepu włosów różni się w zależności od płci. Różnice wynikają głównie z miejsc, w których dochodzi do znacznego ubytku włosów na głowie. Procedura przeszczepu włosów wygląda podobnie zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Jednak w przypadku panów zachodzi potrzeba golenia głowy, natomiast u pań nie jest to konieczne.

Sprawdź także: Kobiety vs Mężczyźni: Wypadanie Włosów

Pielęgnacja włosów po przeszczepie włosów u kobiet – zalecenia

W pierwszym tygodniu po transplantacji należy używać delikatnych szamponów, których pH jest zbliżone do naturalnego pH skóry. Dodatkowo na włosy nie należy nakładać innych preparatów, w tym również odżywek. Osuszanie powinno być delikatne, gdyż pocieranie bądź silne masowanie może skutkować uszkodzeniem jednostek włosowych. Warto również na okres przynajmniej 7 dni zrezygnować z używek, silnego wysiłku fizycznego oraz narażania skóry głowy na promieniowanie słoneczne.

Przeszczep włosów jest najlepszą metodą w przypadku występowania zjawiska łysienia. Gwarantuje on trwałe i skuteczne efekty w postaci naturalnej i pięknej fryzury. To również doskonały sposób na stymulację wzrostu swoich włosów.