Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Spośród wielu ofert klinik zajmujących się transplantacją włosów, sporo ogłoszeń pochodzi z Turcji. Choć atrakcyjność cenowa ofert, w porównaniu do kwot zabiegów oferowanych w Polsce, może być kusząca, warto jednak wziąć pod uwagę inne czynniki, które mogą decydować o jakości zabiegów, uzyskanych efektach czy nawet bezpieczeństwa pacjenta.  Jeśli chodzi o przeszczep włosów w Turcji, opinie na temat takich zabiegów można znaleźć także na licznych forach czy w grupach dyskusyjnych istniejących na kanałach social media. Biorąc więc pod uwagę powszechnie dostępne informacje, warto zadać sobie pytanie, czy przeszczep włosów w Turcji jest zabiegiem bezpiecznym.

Przeszczep włosów w Turcji – aspekty medyczne

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w Turcji obowiązuje inne niż w Polsce prawo medyczne – osoby wykonujące tam zabiegi to nie tylko lekarze, ale również technicy medyczni czy wręcz osoby bez medycznego wykształcenia. Brak odpowiednich kwalifikacji może wpłynąć zarówno na same efekty pozabiegowe, jak i spowodować komplikacje podczas samego zabiegu. Transplantacja włosów wymaga bowiem wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia, które posiadają tylko wyspecjalizowani w tej branży lekarze i zespoły medyczne. Podanie znieczulenia miejscowego, precyzja pobrania mieszków włosowych, a także umiejętność odpowiedniego umieszczenia nowo pobranych mieszków włosowych tak, aby uzyskać satysfakcjonującą gęstość nowej fryzury i jej naturalny efekt wiążą się z setkami przeprowadzonych zabiegów transplantacji włosów.

Ważną kwestią wpływającą na bezpieczeństwo pacjenta jest sterylność narzędzi używanych podczas zabiegu, a także zakres badań pacjentów przed zabiegiem. W Polsce są one standardem i ostateczną kwalifikacją do wykonania takiego zabiegu, o którym decyduje lekarz. W Turcji nie wszystkie kliniki wymagają badań, natomiast większość z nich obejmuje minimalny zakres, nie dając w ten sposób pełnego obrazu zdrowia pacjenta.

Stwarza to ryzyko podczas samego zabiegu w przypadku, gdy pacjent cierpi na chorobę, która może wpływać na prawidłowe przeprowadzenie procedury zabiegowej. Brak kompleksowej analizy zdrowotnej osoby zakwalifikowanej do przeszczepu mieć znaczący wpływ na efekty, ponieważ niektóre choroby mogą powodować gorszą przyswajalność nowo wszczepionych mieszków włosowych i wpływać negatywnie na sam proces gojenia się ran.

Przeszczep włosów w Turcji bez specjalistycznej konsultacji

Podejmując się wykonania zabiegu za granicą musimy liczyć się przede wszystkim z brakiem możliwości bezpośredniej konsultacji kwalifikującej do zabiegu, która jest niezwykle istotnym elementem trafnej diagnozy i tym samym gwarancją powodzenia zabiegu.

Celem takiej konsultacji jest bowiem ustalenie szczegółów dotyczących zabiegu takich jak plan zabiegu oraz ilość mieszków włosowych, która jest potrzebna do zagęszczenia przerzedzonych miejsc lub do całkowitego odtworzenia owłosienia.

Konsultacja lekarska lub trychologiczna, podczas której kwalifikuje się pacjenta do zabiegu, wymaga również sprawdzenia jakości włosów za pomocą badania trichoskopowego.

Bardzo ważnym aspektem badania jest również sprawdzenie czystości skóry głowy i wykluczenie chorób, które mogłyby zdyskwalifikować pacjenta do wykonania zabiegu.

Placówki oferujące zabieg przeszczepu włosów w Turcji najczęściej wymagają od pacjenta jedynie przesłania do analizy zdjęć głowy z uwzględnieniem obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Warto natomiast wiedzieć, iż na podstawie zdjęć niemożliwa jest ocena stanu skóry głowy, zwłaszcza pod kątem wykluczenia takich chorób jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca czy grzybica.

Decydując się na przeszczep włosów w Turcji musimy liczyć się z tym, że nie będziemy mieli możliwości skorzystania ze specjalistycznej konsultacji przed zabiegiem, a to z kolei może rzutować na jego rezultaty.
W Polsce bowiem konsultacje są nieodłącznym elementem zabiegu i mają na celu nie tylko zagwarantowanie jakości efektu końcowego, ale również bezpieczeństwo pacjenta.

Przeszczep włosów w Turcji, a opieka pozabiegowa

Decyzja o wykonaniu przeszczepu włosów w Turcji najczęściej wiąże się z koniecznością wyjazdu nawet kilka tysięcy kilometrów od domu. Ponieważ sama podróż w jedną i drugą stronę jest czasochłonna, najczęściej pacjenci krótko po zabiegu wracają do domu, gdzie pozostają na czas rekonwalescencji. W ten sposób nie mają więc możliwości odbycia bezpośredniej konsultacji pozabiegowej, a także sprawdzenia i monitorowania, czy proces gojenia przebiega prawidłowo. W przypadku jakichkolwiek komplikacji będą zmuszeni zorganizować podróż do kliniki ponownie lub poszukać pomocy w swoim miejscu zamieszkania.

Kliniki wykonujące przeszczep włosów w Polsce oferują natomiast opiekę pozabiegową przez cały okres rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może w każdym momencie udać się na konsultację lub uzyskać rzetelne informacje na temat postępów gojenia.

Przeszczep włosów w Turcji – opinie

Rozważając wykonanie przeszczepu włosów w Turcji wiele osób w pierwszej kolejności zasięga informacji z Internetu, poszukując opinii osób, które już z takiego zabiegu skorzystały. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż tego rodzaju opinie mogą nie być rzetelne bądź nawet tworzone w celach marketingowych, dając nie do końca prawdziwy obraz procesu czy efektów końcowych zabiegu wykonanego w Turcji.

W przypadku osób, które chcą dowiedzieć się, jak wygląda przeszczep włosów w Turcji, forum internetowe czy inne grupy dyskusyjne są pierwszym źródłem wiedzy. W rzeczywistości jednak wiele informacji tam dostępnych publikowanych jest przez pracowników tureckich klinik, które mają za zadanie wzbudzić pozytywne emocje i tym samym zachęcić do skorzystania z usług danej placówki. Niepotwierdzone opinie anonimowych użytkowników mogą bowiem okazać się nie tylko dalekie od rzeczywistości, ale również w dużym stopniu przekłamujące realia, dlatego warto podchodzić do nich z dużą rezerwą. “Przeszczep włosów w Turcji forum” – z pewnością wiele osób właśnie w ten sposób rozpoczyna swoje poszukiwania w Internecie informacji o zabiegu. Jeśli jednak zależy nam na wiarygodnych źródłach wiedzy, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z kliniką, która specjalizuje się w transplantacji włosów.

Przeszczep włosów w Turcji – cena to nie wszystko

Często również na decyzję o wykonaniu przeszczepu włosów w Turcji wpływa cena, która, choć może okazać się niższa niż w przypadku zabiegów oferowanych w Polsce, to jednak nie będzie gwarancją jakości przeszczepu.

Podejmując ostateczną decyzję o wyborze miejsca wykonania zabiegu warto bowiem uwzględnić również umiejętności lekarza, liczbę wykonanych przez niego zabiegów, skład zespołu medycznego i ich kwalifikacje, kursy oraz szkolenia. To właśnie dzięki ich doświadczeniu i wiedzy pacjenci mogą cieszyć się naturalnie wyglądającą fryzurą przez całe życie.

Sprawdź także: Ceny za przeszczep włosów w Polsce, a w Turcji

Marta Węcławska

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 570 130 900 / mail: marta@hcclinic.pl