Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Rozważając wykonanie przeszczepu włosów wiele osób w pierwszej kolejności rozpatruje tę decyzję pod kątem ceny zabiegu. Tego rodzaju metoda zagęszczania włosów nie należy bowiem do najtańszych, natomiast warto wiedzieć, iż koszt ten jest zależny od wielu czynników, które w znacznym stopniu dotyczą indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, jak również jego uwarunkowań zdrowotnych. Przeszczep włosów – ile kosztuje oraz z czego wynika koszt zabiegu?

Od czego jest zależna cena przeszczepu włosów?

Na ostateczną cenę przeszczepu wpływ ma przede wszystkim wielkość zabiegu, czyli ilość przeszczepionych mieszków włosowych – im większy obszar biorczy, tym więcej tzw. graftów musi zostać pobranych.

Istotną determinantą ceny zabiegu ma także zastosowana metoda: FUE lub FUT, jak również sposób poboru graftów: manualnie przez lekarza czy przy użyciu robota.

Nie bez znaczenia jest także poziom skomplikowania zabiegu oraz indywidualne oczekiwania pacjenta, który określa, jaki efekt końcowy ma mu zapewnić przeszczep włosów. Cena za graft może finalnie oscylować od kilku do kilkunastu złotych.

Duża rozbieżność cenowa dotyczy także miejsca wykonania przeszczepu oraz umiejętności lekarza przeprowadzającego zabieg. Pozytywne opinie pacjentów mają również przełożenie w większym zainteresowaniu usługami danej kliniki, co z kolei może wpływać na ceny zabiegów.

Ceny za przeszczep włosów w Polsce, a w Turcji

W przypadku wielu osób cena w dużej mierze determinuje wybór kliniki, w której zostanie wykonany przeszczep włosów. Cennik tego rodzaju zabiegów jest bowiem bardzo zróżnicowany, biorąc pod uwagę chociażby lokalizację kliniki. W Polsce bowiem kwoty te są zazwyczaj wyższe niż w Turcji, jednak wynika to przede wszystkim z różnic w jakości zabiegu, kwalifikacji medycznych czy zapewnienia pacjentowi bezpieczeństwa już na etapie trafnej diagnozy na bazie kompleksowych badań.

W sytuacji, gdy zdecydujemy się na wybór kliniki tureckiej, musimy mieć świadomość, iż najprawdopodobniej  nie będziemy mieć możliwości bezpośredniej konsultacji z lekarzem, który będzie wykonywał nasz zabieg. Nie jesteśmy więc w stanie porozmawiać z lekarzem, ustalić bezpośrednio planu zabiegu i porozmawiać o obawach czy indywidualnych oczekiwaniach. Lekarz nie ma także możliwości sprawdzenia stanu skóry głowy i jakości mieszków włosowych, bowiem kwalifikacja do zabiegu odbywa się głównie na podstawie przesłanych zdjęć.

Ponadto wysokie temperatury, które panują w Turcji praktycznie przez cały rok, również nie wpływają pozytywnie na stan pacjenta, ponieważ mogą powodować nadkażenia i tym samym negatywnie wpływać zarówno na gorsze gojenie się skóry głowy, jak i na samopoczucie.

Wybór kliniki, która wykona przeszczep, będzie także uzależniony od metody transplantacji, którą ona stosuje, a ta z kolei wpływa również na cenę zabiegu. Obecnie najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną metodą jest FUE (Follicular Unit Extraction) – metoda polegająca na pobraniu z części potylicznej pojedynczych mieszków włosowych bez konieczności wycinania pasków skóry głowy, jak ma to miejsce w przypadku metody FUT ( Follicular Unit Transplantation).

Najdroższe są zabiegi z wykorzystaniem robota, jednak opinie pacjentów oraz niektórych lekarzy, którzy wykonywali zabiegi zarówno robotem, jak i metodą FUE manualną wskazują, że robot pozostawia mikro blizny i ma ograniczenia pod względem ilości pobranych mieszków włosowych.

Lekarz, pracując manualnie, jest w stanie wykonać większy zakres zabiegu, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy mają znaczny ubytek włosów i u których wskazane jest przeszczepienie graftów na dużym obszarze skóry.

Podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu warto przeanalizować wszystkie czynniki, które mają wpływ na cenę i wybrać miejsce, gdzie najlepsi specjaliści wykonają zabieg najbezpieczniejszą metodą, uwzględniając nasze oczekiwania.

Cena za przeszczep włosów we Wrocławiu

Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi transplantacji włosów we Wrocławiu. Ta stolica Dolnego Śląska ma bowiem do zaoferowania usługi najwyższej jakości, wykonywane przez doświadczonych specjalistów z bogatym doświadczeniem w zakresie przeszczepu włosów.

W przypadku, gdy zechcemy wykonać przeszczep włosów, cena we Wrocławiu będzie oscylowała wokół średnich kwot zabiegów w największych miastach w Polsce. Jednak, jak już wspomnieliśmy wcześniej, koszt zabiegu nie powinien być jedynym ani dominującym kryterium podczas wyboru kliniki, której powierzymy wykonanie zabiegu.

Decydując się na zabieg w polskiej, renomowanej klinice oferującej przeszczep włosów cena za graft czy też za kompleksową usługę z pewnością będzie wyższa od tych oferowanych w tureckich klinikach, jednak dostępność lekarza, możliwość skorzystania z bezpośrednich konsultacji zarówno przed, jak i po zabiegu są dla pacjenta gwarancją nie tylko jakości i trwałości rezultatów, ale również bezpieczeństwa.

Marta Węcławska

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 570 130 900 / mail: marta@hcclinic.pl

Close Menu