Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Wraz z upływem lat zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, co skutkuje utratą elastyczności i sprężystości skóry. Takie zjawisko jest szczególnie widoczne na powiekach. Piękne i głębokie spojrzenie staje się mniej atrakcyjne, gdyż oczy wydają się mniejsze i bardziej przytłoczone opadającymi powiekami. Powstają również zmarszczki oraz sińce. Tego procesu nie da się uniknąć, jest on w pełni naturalny, natomiast można skorzystać z szerokiej oferty medycyny estetycznej.

Nowoczesne metody korekcji powiek, które nie wymagają skalpela

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się dużą popularnością zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Korekcja powiek jest jednym z najchętniej wybieranych procedur w celu poprawy wyglądu oczu oraz zwiększenia komfortu życia. Osoby borykające się z nieestetycznym wyglądem swych oczu, mogą zdecydować się na lifting powiek, redukcję zmarszczek czy zniwelowanie zasinień pod oczami. Zabiegi zwiększą napięcie skóry, a także uelastycznią oraz wygładzą ją.

Medycyna estetyczna oferuje nowoczesne metody korekcji powiek, które nie wymagają użycia skalpela. Niewątpliwie największą popularnością cieszą się:

Nici PDO

To syntetyczne włókno, które rozpuszcza się w tkance po pewnym czasie. Nici stymulują produkcję kolagenu, wpływają na sprężystość oraz elastyczność skóry, a także zwiększają jej napięcie. Metoda ta wykorzystuje naturalną linię napięcia skóry, dzięki czemu efekt jest zbliżony do liftingu chirurgicznego. Podczas zabiegu nici PDO są wprowadzane pod skórę pacjenta przy użyciu cienkiej igły, która po umieszczeniu nici jest delikatnie usuwana. Zastosowana metoda pozwala na produkcję nowych włókien kolagenowych, czyli tzw. proces neokolagenezy. Dodatkowo następuje pobudzenie fibroblastów do zwiększonej syntezy endogennego kwasu hialuronowego i endogennego. Taki mechanizm działania sprawia, że skóra staje się nawilżona, elastyczna i jędrniejsza. Efekt zabiegu jest bardzo naturalny.

NucleoFill

To nowoczesny preparat, który powstał na bazie polimerów nukleotydów, czyli niewielkich fragmentów kwasów nukleinowych DNA oraz RNA. Podstawą tego produktu są naturalne polinukleotydy. Metoda ta jest w pełni bezpieczna i nie wywołuje reakcji alergicznych. NucleoFill równomiernie rozchodzi się pod skórą, co gwarantuje naturalny i długotrwały efekt. Preparat ma za zadanie pobudzenie skóry do samodzielnej regeneracji. Co ważne, odnowa zachodzi poprzez naturalne procesy. Zabieg NucleoFill działa na trzech poziomach, pierwszy lifting to ten, który stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz elastyny. Drugi tp antyoksydacja, czyli wychwycenie wolnych rodników i zneutralizowanie ich szkodliwego działania. Trzecim jest nawilżanie. Efektem zabiegu jest poprawa jędrności i elastyczności skóry oraz redukcja oznak starzenia.

Lumi Eyes

To wysokiej jakości preparat, który naprawia uszkodzenia skóry za pomocą polinukleotydów, wykazujących silne działanie regenerujące tkanki. Lumi Eyes eliminuje objawy zmęczenia czy zasinienia, ponadto spowalnia procesy starzenia się okolic oczu. Zabieg ten wygładza i rozjaśnia skórę doliny łez, a także hamuje postępujące zmiany. Efektem zabiegu jest odmłodzenie tkanki oraz silne nawilżenie.

Osocze bogatopłytkowe PRP

To preparat, który jest pozyskiwany z krwi autologicznej, czyli własnej pacjenta. Mechanizm działania PRP stymuluje komórki organizmu do szybszej regeneracji i rewitalizacji, ponadto usprawnia ich pracę. Osocze zawiera czynniki wzrostu, odpowiadające za stymulację namnażania oraz dojrzewania komórek naskórka, jak również pobudzenie i syntezę macierzy międzykomórkowej. Dodatkowo aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA oraz pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Terapia ta często określana jest jako „wampirzy lifting”.

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym RRS HA

To innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, wykorzystujący zaawansowane preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz składników odżywczych. W trakcie zabiegu bezpośrednio w skórę pacjenta wprowadzane są cienkie igły, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne i odmładzające. Preparat RRS HA wykazuje działanie ujędrniające, nawilżające oraz wygładzające.

Lifting powiek Plasmą

Nowoczesny zabieg, który wykorzystuje energię plazmową do delikatnego i precyzyjnego podnoszenia oraz ujędrniania skóry wokół oczu bez konieczności przeprowadzania tradycyjnej operacji. Technologia ta pozwala na skuteczne zwalczanie oznak starzenia, takich jak opadające powieki czy drobne zmarszczki, poprzez stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.  Lifting plazmowy powiek nie tylko poprawia estetykę i wygląd okolicy oczu, ale także zwiększa komfort życia pacjentów, którzy często doświadczają uczucia ciężkości i zmęczenia oczu spowodowanego opadającymi powiekami.

 

Dlaczego zabiegi korekcji powiek cieszą się dużą popularnością?

Medycyna estetyczna stale się rozwija i poszerza zakres świadczonych usług. Wpływa to również na rosnącą popularność zarówno wśród Pań, jak i Panów. Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie różnymi metodami, których celem jest poprawa komfortu życia. Popularność wynika głównie z naturalnych i trwałych efektów, które niejednokrotnie przewyższają oczekiwania. Zabiegi są w pełni bezpieczne i wykonywane w znieczuleniu. Każda ingerencja jest poprzedzona wnikliwą konsultacją lekarską, ze szczegółowym omówieniem ważnych kwestii. Zaletą jest również fakt, że okres rekonwalescencji nie jest bardzo wymagający i trudny, wystarczy stosować się do zaleceń lekarza.

Medycyna estetyczna stale powiększa grono zwolenników. Szeroka gama zabiegów pozwala na pozbycie się kompleksów oraz poprawę swej atrakcyjności. Z dobrodziejstw różnych metod coraz chętniej korzystają również panowie. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi zabiegami i wybrać optymalny dla siebie.