Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Niezależnie od wieku, każdy z nas chce prezentować się pięknie i atrakcyjnie. Jednak wraz z upływem lat zmienia się wygląd naszego ciała i przede wszystkim twarzy. Chcąc zniwelować niedoskonałości, warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która oferuje wiele zabiegów odmładzających. Dostępnych na rynku zabiegów medycyny estetycznej jest wiele, warto zatem poznać pięć najchętniej wybieranych metod na poprawę swojego wyglądu.

Wzrost zainteresowania zabiegami odmładzającymi -jakie są przyczyny?

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która stale się rozwija i poszerza swoje możliwości oraz zakres działania. Nie bez znaczenia jest tutaj także rozwój technologii, który znacząco usprawnia przeprowadzanie wszelkich procedur medycznych. Dodatkowo wdrażanie nowych rozwiązań, pozwala zniwelować niedoskonałości oraz mankamenty naszego wyglądu w małoinwazyjny i całkowicie bezpieczny sposób.

Obecnie większość zabiegów odbywa się bez konieczności użycia skalpela, co przekłada się również na znacznie krótszy okres rekonwalescencji. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskują na popularności również ze względu na szybkie i spektakularne efekty. Nie dziwi, więc fakt, że coraz większa liczba osób decyduje się na poprawę swojego wyglądu, co przekłada się na większą pewność siebie i lepszą samoocenę.</p

Jakie są najpopularniejsze zabiegi odmładzające?

Z medycyny estetycznej korzystają zarówno panie, jak i panowie. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi, które zmniejszają oznaki starości. Obecnie jest wiele zabiegów odmładzających, które przynoszą pożądane efekty. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

Stymulatory tkankowe

To preparaty stosowane w kosmetologii przeciwstarzeniowej, które są wykorzystywane w celu odbudowy i regeneracji struktur skóry. Odbywa się to poprzez stymulację komórek elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje dawną elastyczność, gładkość oraz blask. Przebarwienia i zmarszczki stają się niewidoczne, a twarz nabiera młodego oraz promiennego wyglądu. Efekt jest w pełni naturalny. Stymulatory tkankowe uważane są za jedne z najskuteczniejszych substancji odmładzających.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej, który polega na aplikacji dwutlenku węgla (CO2) do wybranych obszarów skóry. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda poprawy kondycji skóry oraz redukcji różnych problemów estetycznych. Podczas zabiegu, cienka igła wprowadza kontrolowaną ilość CO2 pod skórę, co stymuluje ukrwienie, regenerację tkanek i produkcję kolagenu.

Nici liftingujące 

To innowacyjna metoda liftingująca, która nie wymaga użycia skalpela. Nici wprowadzane są w głębsze warstwy skóry, a ich zadaniem jest pobudzenie kolagenu. Dodatkowo zwiększają syntezę kwasu hialuronowego oraz elastyny. Początkowo nici unoszą nieco skórę, rozpoczynając intensywne procesy rewitalizacji, następnie stopniowo się rozpuszczają. Co ważne, zabieg wymaga wiedzy i precyzji, stąd też musi być wykonywany przez specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej. Efekty są widoczne od razu. Skóra staje się bardziej jędrna, wzmocniona i nawilżona, poprawia się jej sprężystość oraz elastyczność.

Mezoterapia igłowa

Jest to metoda, która polega na zaaplikowaniu substancji czynnych bezpośrednio pod skórę pacjenta za pomocą igły lub elektroporacji, czyli mezoterapia bezigłowa. W zależności od potrzeb mogą być aplikowane: sole mineralne, witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy czy krzemionka organiczna. Działanie mezoterapii skupia się na głębszych warstwach skóry, czyli tam, gdzie nie docierają kremy i inne kosmetyki, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie zadowalających efektów. Zabieg może być stosowany profilaktycznie lub do zmniejszenia powstałych zmian. Jego zadaniem jest odmłodzenie wyglądu skóry, zniwelowanie płytkich zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności głębokich. Dodatkowo dzięki mezoterapii możliwe jest utrzymanie napiętego owalu twarzy, a także zapobieganie efektowi wiotkiej i pozbawionej blasku skóry.

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową

Toksyna botulinowa to substancja, która jest wykorzystywana w leczeniu bruksizmu, nadpotliwości, migren, a także likwidacji zmarszczek oraz opadaniu powiek. Najczęściej stosowana jest w celu odzyskania młodego i promiennego wyglądu skóry. Pacjenci chętnie wybierają tę metodę, aby usunąć zmarszczki mimiczne, wygładzić kurze łapki lub zniwelować nadmierne opadanie powiek. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej pod skórę pacjenta w wybranym obszarze. Efekt wygładzenia najczęściej dostrzegany jest po ok. 3 dniach i utrzymuje się do pół roku.

Zabiegi medycyny estetycznej w HC Clinic

Nieustanny rozwój medycyny estetycznej pozwala pozbyć się kompleksów oraz upiększyć swój wygląd. Wybór odpowiedniej metody powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Co ważne, rozwój medycyny sprawił, że zabiegi odmładzające są małoinwazyjne i w pełni bezpieczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą cenami zabiegów z zakresu medycyny estetycznej!

Zapoznaj się również z wypowiedzią naszej ekspertki!

Close Menu