Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Utrata włosów oraz ich wyraźne przerzedzenie jest niekomfortowym zjawiskiem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wiele osób szuka ratunku i sięga po różne sposoby, aby zahamować proces wypadania włosów. Warto zatem poznać skuteczne i naturalne metody, które zostały potwierdzone naukowo. Nie należy również zapominać o dobrodziejstwie medycyny estetycznej.

Jakie są naturalne metody stymulacji wzrostu włosów?

Nadmierne wypadanie włosów stało się powszechnym problemem. Wiele osób poszukuje skutecznych metod, aby zahamować ten proces oraz pobudzić nowe mieszki włosowe do wzrostu. Istnieje kilka metod potwierdzonych naukowo, które wspomagają proces stymulacji wzrostu włosów. Warto mieć na uwadze, że mogą one przynosić różne efekty u każdej osoby. Niewątpliwie kluczowa jest samodyscyplina oraz systematyczność.

Zbilansowana dieta

Jednym z najważniejszych czynników jest odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w witaminy, kwasy tłuszczowe oraz składniki mineralne. Stąd też w codziennym jadłospisie muszą znajdować się warzywa, owoce, ryby, nabiał, pełnoziarniste pieczywo, nasiona czy rośliny strączkowe. Warto zrezygnować z alkoholu, słonych przekąsek czy napoi gazowanych. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia suplementacja, która pomaga uzupełnić niedobory witamin oraz minerałów. Prawidłowo odżywione cebulki włosów są stymulowane do aktywności, co przekłada się na porost włosów. Suplementacja powinna obejmować biotynę, witaminy A, E i C, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, a także minerały takie jak: cynk, żelazo i miedź.

Masaż skóry głowy

Pomocny może okazać się również masaż skóry głowy, gdyż pobudza on komórki włosowe do wzrostu. Zabieg ten można wykonywać podczas mycia.

Zioła na porost włosów

Nie bez znaczenia będą również zioła, one również wykazują skuteczne działanie na stymulacje mieszków włosowych. Występują one jako składnik szamponów, wcierek, odżywek czy płukanek. Po tego typu preparaty warto sięgać już przy pierwszych oznakach wypadania włosów. Dobrze jest również stosować zioła w postaci herbat, np. ze skrzypu polnego, który jest bogaty w krzem. Pierwiastek ten stymuluje cebulki włosowe, wzmacniając je oraz sprawiając, że włos jest odporniejszy. Polecana jest również pokrzywa, czarna rzepa, łopian, żeń-szeń oraz kozieradka. Warto również olejować włosy z pomocą wiesiołka. Zaleca się także stosowanie preparatów zawierających ziele dziurawca czy rozmarynu.

Kosmetyki na porost włosów

W sklepach kosmetycznych można zakupić specjalne kosmetyki, które mają za zadanie stymulować wzrost włosów. Wiele z produktów jest na bazie naturalnych składników, pochodzenia syntetycznego oraz roślinnego. Badania wskazują również, że kofeina ma pozytywny wpływ na porost włosów na poziomie molekularnym, narządowym oraz komórkowym. Oleje i olejki eteryczne także zostały dokładnie przebadane. Najczęściej występują w postaci ampułek aplikowanych na skórę głowy. Mięta pieprzowa jest uznawana za jeden z najskuteczniejszych olejków eterycznych.

Rozwój medycyny estetycznej w zakresie stymulacji wzrostu włosów

Medycyna estetyczna stale się rozwija, poszerzając zakres świadczonych usług. Dotyczy to również wypadania włosów. Innowacyjne rozwiązania pozwalają uzyskać oczekiwane rezultaty, nawet po pierwszym zabiegu. Obecnie można skorzystać z szerokiej oferty nowoczesnych zabiegów oraz terapii, których celem jest stymulowanie wzrostu włosów oraz skuteczna walka z łysieniem.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej stymulują wzrost włosów?

Nowoczesne metody stymulacji włosów cieszą się dużym zainteresowaniem. Wynika to głównie z bezpieczeństwa całej procedury, jak i wysokiej skuteczności. Jednym z najchętniej stosowanych metod jest mezoterapia włosów dr. Cyj. Zabieg ten wspomaga ich porost, przy jednoczesnym zatrzymaniu procesu ich wypadania. Znacząco wpływa na poprawę i zagęszczenie fryzury oraz kondycję skóry głowy. Unikatowa technologia 7 peptydów oraz kwasu hialuronowego pobudza krążenie i odżywia skórę głowy, co przekłada się na odnowę mieszków włosowych i przyspiesza ich porost. Niewątpliwie skuteczna jest również terapia Dermaheal HL, która zarówno zapobiega, jak i redukuje wypadanie włosów.

Rewitalizacja cebulek włosowych oraz stymulacja krążenia wspomagają odrastanie włosów. W trakcie zabiegu skóra głowy jest odpowiednio nawilżona i odżywiona, natomiast włosy zwiększają swoją gęstość i grubość. Na efekt ma wpływ zastosowanie specjalnego preparatu, który zawiera składniki aktywne w postaci witamin, minerałów, peptyd oraz czynniki wzrostu. Kolejnym zabiegiem jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP. To innowacyjny program, którego zadaniem jest regeneracja oraz rewitalizacja skóry. Substancje, które wykorzystywane są podczas zabiegu, pozyskiwane są z krwi pacjenta. Skutecznym zabiegiem jest również karboksyterapia z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Metoda ta polega na aplikacji kontrolowanych dawek CO2 drogą iniekcji (wkłucie). W efekcie naczynia krwionośne są rozszerzone, zwiększa się przepływ krwi, pobudzone zostaje mikrokrążenie, a obszar zabiegowy zostaje dotleniony.

Słabe i łamliwe włosy są utrapieniem dla wielu osób. W sytuacji, kiedy kondycja skóry głowy nie jest najlepsza, warto skorzystać z oferowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Metody te są w pełni bezpieczne i przynoszą zadowalające rezultaty.