Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Podwójny podbródek to zlokalizowana w górnej części szyi warstwa tkanki tłuszczowej, która opada wraz z wiekiem. W efekcie tworzy się nieestetyczny fałd przypominający drugą brodę, przez co twarz traci kontur i wydaje się pełniejsza. Podwójny podbródek stanowi defekt kosmetyczny, który często prowadzi do powstania kompleksów na tle własnego wyglądu i utraty pewności siebie.

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Wśród głównych przyczyn powstawania podwójnego podbródka należy wymienić:

 • predyspozycje genetyczne,
 • nadwagę i otyłość,
 • utratę jędrności i napięcia skóry w wyniku procesów starzenia, które sprawiają, że nadmiar zwiotczałej skóry gromadzi się pod brodą,
 • nieodpowiednią postawę, przede wszystkim garbienie się i chowanie głowy w ramiona,
 • złą pozycję podczas snu, związaną ze spaniem na zbyt wysokich poduszkach,
 • brak odpowiedniej pielęgnacji skóry i twarzy szyi, przede wszystkim niestosowanie kremów nawilżających i kremów z filtrem UV oraz nadmierne opalanie,
 • niezdrową dietę, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie.

Jak zapobiegać powstawaniu podwójnego podbródka?

Aby zapobiec powstawaniu podwójnego podbródka należy:

 • wykonywać ćwiczenia aktywizujące głowę i szyję,
 • stosować zróżnicowaną, bogatą w witaminy dietę,
 • ograniczyć spożycie soli,
 • dbać o wyprostowaną pozycję ciała,
 • spać na płaskiej poduszce,
 • utrzymywać prawidłową masę ciała,
 • unikać wahań wagi,
 • korzystać z kremów z filtrem.

Należy jednak pamiętać, że podwójnemu podbródkowi nie zawsze można zapobiec. Jeżeli defekt ten spowodowany jest czynnikami genetycznymi, metody profilaktyczne z reguły na niewiele się zdadzą.

Zabiegi medycyny estetycznej umożliwiające eliminację podwójnego podbródka

Eliminacja podwójnego podbródka jest możliwa dzięki wybranym zabiegom medycyny estetycznej. Zaliczają się do nich:

Lifting twarzy COG

Lifting twarzy nićmi COG to innowacyjna metoda poprawy jędrności i napięcia skóry, pozwalająca na osiągnięcie efektu podniesienia i odmłodzenia. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry cienkich nici, które stymulują produkcję kolagenu i unoszą tkanki. Liftingowi twarzy COG mogą się poddać osoby w każdym wieku. Zabieg ten daje możliwość poprawy wyglądu skóry i uzyskania efektu odmłodzenia bez konieczności uciekania się do bardziej inwazyjnych interwencji chirurgicznych.

Nici PDO

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, czyli syntetycznego włókna, które po pewnym czasie całkowicie rozpuszcza się w tkance. Zabieg z ich wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje dolegliwości bólowych. Polega na wprowadzeniu nici PDO w wybrany obszar pod skórą za pomocą bardzo cienkiej igły. Zastosowana kuracja wytwarza swoiste rusztowanie, wokół którego organizm rozpoczyna proces neokolagenezy. W ten sposób zwiększa się synteza elastyny i endogennego kwasu hialuronowego. Zabieg z użyciem nici PDO sprawia więc, że skóra staje się bardziej jędrna, mięśnie są rozluźnione, a rysy twarzy ulegają wygładzeniu. W efekcie zmarszczki mimiczne ulegają wyraźnemu spłyceniu i dochodzi do poprawy owalu twarzy.

Lipoliza

Lipoliza, czyli zabieg mezoterapii lipolitycznej, określany jest niechirurgiczną alternatywą liposukcji. Polega on na przeprowadzeniu miejscowej adipocytolizy, czyli na procesie wyniszczania komórek tłuszczowych. Uwalniane w jego trakcie związki są pochłaniane przez komórki żerne skóry. Lipoliza umożliwia leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest więc często wykorzystywana do usuwania podwójnego podbródka.

Mezoterapia RF mikroigłowa D-FRAX

Mezoterapia RF mikroigłowa D-FRAX jest połączeniem metody frakcyjnego nakłuwania skóry z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu. Zabieg polega na delikatnym zassaniu skóry przez specjalną głowicę, a następnie wprowadzeniu w nią bardzo cienkich igieł na wcześniej wybraną głębokość. Nakłuwaniu towarzyszy emisja fali radiowej. Mezoterapia RF mikroigłowa D-FRAX odbudowuje włókna kolagenowe, tworząc nowe rusztowanie dla zwiotczałej skóry z widocznymi oznakami starzenia. W efekcie pozwala pozbyć się problemu podwójnego podbródka i przywrócić twarzy naturalny kontur.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej, polegający na aplikacji dwutlenku węgla do wybranych obszarów skóry. Stymuluje ukrwienie, regenerację tkanek i produkcję kolagenu, prowadząc do poprawy jędrności i elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda poprawy kondycji skóry oraz redukcji różnych problemów estetycznych, w tym podwójnego podbródka.