Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Blefaroplastyka to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala na modelowanie wyglądu powiek. Wykonuje się go przede wszystkim w celu poprawy wyglądu oczu. Jeśli planujesz poddać się temu zabiegowi, powinieneś wiedzieć, jak się do niego dobrze przygotować. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o blefaroplastyce.

Na czym polega blefaroplastyka?

Jest to zabieg polegający na usunięciu zwiotczałej oraz luźnej skóry na powiekach. Dzięki temu oko staje się bardziej uwydatnione, a spojrzenie nabiera młodzieńczego wyglądu. Zabieg ten jest stosowany także w przypadku tzw. opadającej powieki. Ta dolegliwość jest wywołana przede wszystkim przez nieprawidłową strukturę lub unerwienie mięśni w tej okolicy. Opadanie powieki to nie tylko problem natury estetycznej. Może bowiem znacząco ograniczać pole widzenia.

Zobacz także: Jak blefaroplastyka wpływa na pole widzenia?

Kiedy warto zdecydować się korekcję powiek?

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia blefaroplastyki powiek jest jej opadanie. Na ten zabieg powinny zdecydować się osoby, u których leczenie farmakologiczne oraz rehabilitacja nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Warto także pomyśleć o nim w przypadku znacznego zwężenia szpary między powiekami, co ogranicza pole widzenia i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Blefaroplastyka to zabieg, który świetnie sprawdzi się także w przypadku osób pragnących odmłodzić swoje spojrzenie. Jeśli pragniesz, aby Twoje oczy były lepiej wyeksponowane i widoczne, pomyśl o poddaniu się temu zabiegowi.

Zabiegowi plastyki powiek mogą poddać się osoby praktycznie w każdym wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Warto znaleźć zaufaną klinikę, która specjalizuje się w tego rodzaju zabiegach, aby mieć pewność, że zostanie przeprowadzona w pełni poprawnie.

Jak przebiega zabieg korekcji powiek dolnych i górnych?

Mimo że blefaroplastyka najczęściej dotyczy powiek górnych, to ten zabieg można przeprowadzić również w przypadku powiek dolnych. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicach powiek. Cały zabieg trwa około 60 minut. Dzięki wcześniejszemu podaniu znieczulenia jest on w pełni bezbolesny.

W trakcie procedury medycznej chirurg usuwa nadmiar skóry oraz fragment mięśnia, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo efekt wzmacnia użycie lasera obkurczającego mięśnie. Na miejsce nacięcia zakładane są szwy. Zdejmuje się je po około 7 dniach od zabiegu. Efekty widoczne są od razu, a spojrzenie nabiera młodzieńczego wyglądu.

Jak przygotować się do zabiegu korekcji powiek?

Mimo że korekcja powiek to bezpieczny zabieg, nie może być przeprowadzony u każdego. Dyskwalifikujące są przede wszystkim takie choroby, jak cukrzyca, skazy naczyniowe, niedokrwistość oraz duże nadciśnienie. Nie można go przeprowadzić również u osób, u których występują stany zapalne skóry twarzy.

Przed zabiegiem lekarz wydaje indywidualne zalecenia dla każdego pacjenta. Na 10 dni przed wykonaniem blefaroplastyki nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych z kwasem acetylosalicylowym. Dobrą wiadomością jest to, że po zabiegu niewymagana jest rekonwalescencja.

Pacjenci kwalifikujący się do zabiegu powinni przestać palić papierosy na około 2 tygodnie przed blefaroplastyką. Na co najmniej 3 dni przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Substancje w nim zawarte mogą bowiem negatywnie wpływać na znieczulenie oraz zwiększać krwawienie.

Należy także pamiętać o tym, aby na około 3 tygodnie przez zabiegiem nie korzystać z solarium, ani też się opalać. W dniu operacji warto nie nakładać makijażu ani żadnych kremów na twarz. Bezpośrednio po operacji należy unikać dotykania okolic oczu, aby powstałe rany mogły się swobodnie zagoić.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg korekcji powiek?

Główną zaletą tego zabiegu jest poprawa ogólnego wyglądu oczu oraz całej twarzy. Staje się ona wyraźnie młodsza i bardziej promienna. Opadające powieki nadają bowiem smutnego i pochmurnego wyglądu, a blefaroplastyka pozwala pozbyć się tego problemu.

Dzięki zabiegowi z okolic oczu zostaje usunięta tkanka tłuszczowa, a wokół oczu nie tworzą się worki. Podczas blefaroplastyki chirurg może także poprawić symetrię okolic oczu. Pacjent zyskuje nie tylko nowy wygląd, ale i lepszy komfort widzenia.

Zabieg na opadające powieki to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z tym problemem i nie może sobie z nim poradzić w żaden sposób. Jest bezpieczny zabieg, który daje świetne rezultaty.

Sprawdź również: Jak się pozbyć cieni pod oczami?