Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Zadbana, lśniąca i gęsta fryzura jest marzeniem wielu osób. Jednak coraz częściej można napotkać problem utraty gęstości swoich włosów bądź nadmierne ich wypadanie. Zjawisko łysienia jest powszechne i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto zatem zapoznać się z dostępnością wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mają za zadanie zahamować wypadanie włosów oraz pobudzić mieszki włosowe do wzrostu.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który dedykowany jest osobom borykającym się z problemem nadmiernego wypadania włosów. To jedna z najskuteczniejszych procedur. Zabieg polega na wstrzyknięciu indywidualnie dobranych, niewielkich dawek substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry. W ten sposób omijana jest bariera naskórka, która hamuje przenikanie kosmetyków. Mezoterapia znacząco poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a także doskonale ją odżywia i nawilża. Dodatkowo pobudza syntezę kolagenu, hamuje proces łysienia, stymuluje mieszki do wzrostu oraz poprawia jakość włosów. Mezoterapię można wykonać również w celu wzmocnienia, odżywienia oraz zagęszczenia włosów, a także przyspieszenia ich wzrostu.

Zobacz także: Mezoterapia igłowa, a wypadanie włosów

Jakie substancje stosowane są w mezoterapii skóry głowy?

Mezoterapia polega na gęstym nakłuwaniu skóry głowy, aby pobudzić pracę komórek oraz zwiększyć ukrwienie. Do mieszków włosowych docierają wówczas substancje aktywne, które znajdują się w uprzednio odpowiednio dobranych preparatach aplikowanych w trakcie zabiegu. Wysokie stężenie koktajlu regenerującego powoduje optymalny i natychmiastowy transport składników, dzięki czemu zabieg jest wysoce skuteczny. Kluczowe jest, aby cała procedura przebiegała pod nadzorem doświadczonego specjalisty. Istotne jest, aby źródło problemu zostało rozpoznane prawidłowo, co przełoży się na odpowiedni dobór składników, które wyeliminują przypadłość.

Najczęściej podczas mezoterapii stosowane są: osocze bogatopłytkowe, peptydy, kompleksy witaminowe, dwutlenek węgla, czy kwas hialuronowy. Wykorzystywane preparaty mają na celu wzmocnić i odżywić komórki, co przekłada się na wyrastanie zdrowych włosów oraz wydłużenie cyklu ich życia.

Substancje aktywne przyczyniają się również do zwiększenia ilości oraz gęstości włosów, a także zapewniają dostarczenie optymalnej ilości składników odżywczych cebulkom.

Osocze bogatopłytkowe pozwala uzyskać optymalny efekt regeneracji oraz rewitalizacji skóry głowy. Wykorzystywane substancje pozyskiwane są z krwi pacjenta. Osocze stymuluje namnażanie oraz dojrzewanie komórek naskórka, aktywuje mikrokrążenie, a także pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej i fibroblasty do produkcji kolagenu.

Preparaty peptydowe zatrzymują proces wypadania włosów oraz wspomagają ich odrost. W połączeniu z kwasem hialuronowym odżywiają skórę głowy, pobudzają krążenie, a także pogrubiają i zagęszczają włosy.

Jakie zabiegi przyczyniają się do poprawy gęstości włosów?

Osoby, które zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, powinny skorzystać z oferowanych zabiegów medycyny estetycznej, które przynoszą pożądane efekty.

Terapia włosów Dr. Cyj

Jednym z nich jest zabieg Dr Cyj. to unikalny program terapii włosów, który wykorzystuje preparat zawierający 7 rewolucyjnych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Takie zestawienie ułatwia przenikanie oraz wprowadzenie w głąb skóry aktywnych składników. Peptydy naśladują naturalne substancje obecne w organizmie, oddziałując na procesy komórkowe, które odpowiedzialne są za wzrost włosów. Zabieg Dr. Cyj pobudza krążenie oraz odżywia skórę głowy, ponadto odnawia mieszki włosowe, przyspieszając porost włosów.

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

Kolejnym rewelacyjnym zabiegiem jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. To innowacyjna metoda, której zadaniem jest zahamowanie procesu nadmiernego wypadania włosów oraz stymulacja wzrostu i regeneracja komórek aktywnych. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta i poddane wcześniej specjalnej obróbce. Polega ona na odizolowaniu i odseparowaniu osocza. Takie zastosowanie nie wywołuje reakcji alergicznych i zapalnych.

Dermaheal HL

Jest to zabieg, który wykorzystuje składniki aktywne, które pobudzają kompleksową biostymulację skóry głowy. Dodatkowo stymulują pracę cebulek włosowych, a także znacząco redukują ilość wypadających włosów, jednocześnie pobudzając porost nowego owłosienia.

Wiele osób marzy o pięknej i zdrowej fryzurze. Chcąc uzyskać taki efekt, warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która oferuje szeroki zakres usług. Przeprowadzenie dokładnej konsultacji ze specjalistą pozwoli dobrać optymalne metody leczenia, aby móc na nowo cieszyć się gęstą i lśniącą fryzurą.

Zobacz także: Co na wypadanie włosów?