Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Zabiegi medycyny estetycznej pomagają wielu kobietom i mężczyznom zachować młodszy wygląd. Znaczące oznaki starzenia się zaczynają pojawiać się mniej więcej po przekroczeniu 37. roku życia i niestety nie zwalniają. W miarę upływu czasu zmienia się owal twarzy. Osoby zaczynają zauważać utratę objętości w policzkach i zwiotczenie skóry w dolnej części twarzy lub okolicy żuchwy. Skóra twarzy zaczyna się zmieniać, ponieważ produkcja kolagenu spada stopniowo już po 25 roku życia.  Zmarszczki, bruzdy na czole i kurze łapki stają się z wiekiem bardziej zauważalne i głębsze.

Skóra twarzy po 50.

Kiedy kobiety osiągają wiek 50 lat, mają około 10% estrogenu, który miały w wieku 30 i 40 lat. Estrogen jest siłą napędową produkcji kolagenu, która znacznie spada w okresie menopauzy. Kolagen jest białkiem naturalnie wytwarzanym przez organizm i głównym budulcem skóry, a także naczyń krwionośnych. Tworzy dla niej rusztowanie i zapewnia prawidłową strukturę. Nadaje jej elastyczność, jędrność, sprężystość i napięcie. Jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem,  co wpływa na zmiany w naszej skórze. Zmienia się nie tylko produkcja kolagenu, ale także jakość samych włókien kolagenowych. Stają się one mniej plastyczne i pofałdowane. To wszystko wpływa na nasz wygląd, twarz zaczyna opadać, skóra staje się cieńsza z racji braku jej budulca, a w ścianach naczyń krwionośnych mogą pojawiać się zaburzenia co wpływa na ich rozszerzanie się, a nawet pękanie to powoduje, że stają się bardziej widoczne.

Objawy starzenia się na twarzy 60.

Twarz to miejsce, na którym oznaki starzenia są najbardziej widoczne po 60 roku życia. Wśród najczęściej występujących oznak starzenia po 60 występują:

  • skóra traci gładkość, przyjmuje „zmęczony” wygląd,
  • pojawiają się zmarszczki, głębokie bruzdy między brwami, w fałdach nosowo-wargowych lub na szyi,
  • zanik konturu szczęki,
  • pojawiają się żylaki,
  • opadają górne powieki, tworzy się„kaptur” nad oczami,
  • luźna skóra pod brodą i wokół szyi,
  • pojawiają się plamy, przebarwienia na twarzy,
  • utrata objętości twarzy (zapadnięte policzki, skronie lub linia szczęki)

Pielęgnacja twarzy po 60.

Dzięki dzisiejszej technologii kosmetologicznej i medycznej pacjenci w każdym wieku mogą odmłodzić twarz za pomocą dostępnych preparatów do iniekcji. Głównym celem u pacjentów powyżej 60 roku życia jest spłycenie i zmniejszenie widoczności zmarszczek przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Starszym pacjentom trudniej jest usunąć wszystkie drobne linie i zmarszczki, ale celem estetycznym jest sprawienie, by pacjenci wyglądali na bardziej wypoczętych i odświeżonych poprzez skoncentrowanie się na określonych obszarach, w tym:

  • Obszar brwi
  • Kurze łapki i okolice oczu
  • Zmarszczki wokół ust
  • Linie górnej wargi

Oprócz zabiegów medycyny estetycznej, należy pamiętać, aby zaprzestać używania mydła i wody do oczyszczania skóry lub usuwania makijażu. Warto użyć delikatnego środka oczyszczającego na twarz i szyję, a następnie codziennego kremu nawilżającego i kremu przeciwsłonecznego SPF 50+ o szerokim spektrum działania.

Jakie zabiegi na twarz dla 60 latki?

Celem wypełniaczy skórnych dla osób po 60 jest przywrócenie objętości i prawidłowego kształtu twarzy – odwróconego trójkąta. Utrata objętości może tworzyć linie marionetki lub „zmarszczki śmiechu”, zapadnięte policzki i okolice oczu oraz głębokie zmarszczki w okolicy fałdu nosowo-wargowego. Wielu pacjentów po pięćdziesiątce lub sześćdziesiątce twierdzi, że ich twarz wygląda na smutną lub wściekłą, więc wypełniacze skórne mogą wypełnić głębokie linie i zmarszczki, aby osoby wyglądały na bardziej wypoczęte i zrelaksowane. Oto niektóre z preparatów:

  1. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego zwiększające objętość mogą przywrócić objętość policzkom i unieść je.  Wybór wypełniaczy składa się z kilku rodzajów opracowanych z myślą o określonych obszarach i zapewnieniu pacjentom najlepszych efektów konturowania twarzy.
  2. Stymulatory tkankowe pobudzające skórę do produkcji kolagenu, takie jak np. kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia, mogą przywrócić utraconą jędrność i napięcie skóry w określonych obszarach, zapewniając subtelną, ale zauważalną różnicę. Stosowane są przede wszystkim do przywracania objętości lub wypełnienia bruzd czy fałd nosowo-wargowym, zmarszczek i eliminacji zapadniętych obszarów, takich jak policzki i skóra na linii żuchwy tzw. chomiki.
  3. Botoks – zastrzyki z neurotoksyn, takie jak Bocouture mogą złagodzić zmarszczki np. czole, między brwiami czy kurze łapki. Te zastrzyki powodują osłabienie pracy wybranych mięśni, przestają się nadmiernie kurczyć, co wygładza skórę i zatrzymuje powstawanie nowych zmarszczek.
Agnieszka Małczak

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. tel.: (+48) 501 220 650 / mail: agnieszka@hcclinic.pl

Close Menu