Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Gęste i zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Bardzo często jednak ze względu na czynniki zewnętrzne czy też uwarunkowania genetyczne ich stan pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby je zagęścić. Poznaj naturalne metody na to, aby cieszyć się pięknymi włosami.

Jak zagęścić i wzmocnić słabe włosy?

Jeśli Twoje włosy są rzadkie lub zaczęły nadmiernie wypadać, to postaw na sprawdzone kosmetyki o naturalnym składzie, które nie zawierają drażniących substancji. Warto także systematycznie olejować włosy wysokiej jakości olejem dopasowanym do potrzeb włosów. Aby ta metoda przyniosła oczekiwane efekty, powinna być wykonywana co najmniej raz w tygodniu.

Świetnym sposobem na stymulację wzrostu włosów jest także sięganie po wcierki oraz wzmacniające szampony i odżywki. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza pielęgnacja może nie dać oczekiwanych efektów. Takie rozwiązania są wskazane dla osób, u których problem związany z nadmiernym wypadaniem włosów dopiero się zaczął.

O czym jeszcze warto pamiętać, aby mieć gęste i zdrowe włosy?

Jeśli chcesz wzmocnić swoje włosy, możesz także korzystać z ziołowych płukanek. W tym celu warto sięgnąć po szałwię, pokrzywę oraz rumianek. Inną naturalną metodą, po którą również możesz sięgnąć, jest domowa maseczka przygotowana z drożdży oraz miodu.

Warto także wzbogacić swoją codzienną dietę o witaminę A, C oraz te z grupy B. Dobrym pomysłem jest również sięganie po produkty spożywcze bogate w selen i cynk. Właściwie zbilansowana dieta wpłynie korzystnie nie tylko na stan i wygląd Twoich włosów, ale i samopoczucie.

Przeczytaj również: Dieta i jej wpływ na łysienie

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię włosów?

Mezoterapia skóry głowy polega na wprowadzeniu pod skórę głowy substancji aktywnych. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie krążenia oraz wzmocnienie cebulek. Dzięki temu włosy stają się widocznie mocniejsze oraz zdrowsze. Przed zabiegiem dobierana jest odpowiednia mieszanka dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Sprawdź także: Jakie substancje są stosowane w mezoterapii skóry głowy?

Na mezoterapię powinny zdecydować się osoby, u których problem związany z wypadaniem włosów jest nasilony, a inne sposoby nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Dla wielu osób to jedyne rozwiązanie na to, aby zatrzymać proces łysienia.

Najpopularniejsze rodzaje mezoterapii włosów

Jedną z najczęściej stosowanych metod jest mezoterapia Dr. Cyj. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę głowy preparatu peptydowego oraz kwasu hialuronowego. Takie połączenie wspomaga odrastanie włosów oraz zatrzymuje proces ich wypadania. Skóra głowy staje się widocznie wzmocniona i odżywiona. Jest to opatentowana technologia przedłużonego uwalniania oraz wchłaniania substancji aktywnych. Są one bowiem dostarczane do skóry jeszcze przez około 2 tygodnie od zabiegu. Dzięki temu składniki aktywne mogą dotrzeć w głębsze partie skóry.

Mezoterapia włosów jest także wykonywana przy użyciu preparatu, jakim jest Dermaheal HL. Wspomaga odrastanie włosów dzięki rewitalizacji cebulek. Składniki aktywne stymulują krążenie i nawilżają skórę głowy. Są to przede wszystkim witaminy, minerały, peptydy oraz czynniki wzrostu.

Dużą popularnością cieszy się także mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Są to substancje pozyskane z krwi pacjenta, a metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Jest to innowacyjny program biostymulacji komórek, który stosuje się nie tylko na skórę głowy, ale także twarzy. Skoncentrowane płytki krwi znajdujące się w osoczu pobudzają naturalną regenerację. Osocze jest także bogate w czynniki wzrostu, co wpływa korzystnie na kondycję włosów oraz ich ilość.

Mezoterapia może być również wykonywana przy wykorzystaniu fibryny bogatopłytkowej. Ta substancja również jest pozyskiwana z krwi pobranej wcześniej od pacjenta. Jest bogata w czynniki wzrostu i gojenia, które regenerują skórę głowy. W efekcie na głowie pacjenta pojawia się zdecydowanie więcej włosów, a te, które już istnieją, są widocznie wzmocnione.

Jeśli borykasz się z problemem związanym z łysieniem, to możesz sięgnąć po naturalne metody. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami, to zdecyduj się na mezoterapię skóry głowy.