Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Łysienie to problem natury estetycznej, który może dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Utrata włosów obniża pewność siebie i wpływa niekorzystnie na ogólne samopoczucie. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób temu zapobiegać. Dowiedz się, jak cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami bez obaw o łysienie.

Najczęstsze przyczyny łysienia

Wyróżnia się trzy rodzaje łysienia: miejscowe, plackowate oraz androgenowe. Najczęściej nadmierne wypadanie włosów oraz pojawianie się zakoli jest związane z predyspozycjami genetycznymi. U mężczyzn przyczyną jest działanie hormonów, a głównie dihydrotestosteronu. Należy pamiętać także o tym, że łysienie może być spowodowane nieprawidłową dietą oraz niewłaściwą pielęgnacją włosów. Zapobiegając najczęstszym błędom, można zmniejszyć to ryzyko i przez długi czas cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.

Zobacz również: Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny

Jak dieta wpływa na zahamowanie procesu łysienia?

Jeśli zmagasz się z problemem związanym z łysieniem, to koniecznie zmodyfikuj swoją dietę, a z pewnością zauważysz pewną różnicę. Wypadanie włosów może być bowiem spowodowane brakiem żelaza w organizmie. Zadbaj więc o to, aby wzbogacić swoją dietę o ten pierwiastek.

Warto także suplementować miedź, cynk oraz witaminę A, B6 oraz E. Sięgaj po świeże owoce i warzywa, a także morskie ryby. Taka dieta nie tylko wpłynie korzystnie na kondycję Twoich włosów, ale również wzmocni cały organizm.

Przeczytaj również: Dieta i jej wpływ na łysienie

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację włosów

Wypadanie włosów może być także wywołane nieprawidłową pielęgnacją. Jeśli zmagasz się z łysieniem, to przede wszystkim unikaj stylizacji gorącym powietrzem. Odstaw suszarkę, a także prostownicę, czy lokówkę. Nie płucz włosów gorącą wodą oraz stosuj delikatne kosmetyki wzmacniające skórę głowy. Pamiętaj o tym, że niektóre substancje, takie jak m.in. silikony mogą negatywnie wpływać na stan włosów, co przejawia się ich nadmiernym wypadaniem.

Warto także zrezygnować ze zbyt częstego farbowania włosów. Jeśli musisz to robić, to wybieraj naturalne farby, które są zdecydowanie łagodniejsze. Nie wiąż włosów w ciasne koki, gdyż taka fryzura może znacząco osłabić ich kondycję.

Medycyna estetyczna, a nadmiernie wypadające włosy

Jeśli Twoje włosy nadmiernie wypadają, a Ty nie możesz w żaden sposób sobie z tym poradzić, to sięgnij po rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest terapia włosów dr. Cyj. To mezoterapia, która jest unikalnym programem wykorzystującym preparat peptydowy, która pobudza cebulki do wzrostu oraz wzmacnia te, które już istnieją. Terapia ta odnawia mieszki włosowe oraz pobudza krążenie, czego efektem jest widoczna poprawa jakości włosów. Zabieg trwa około 30-40 minut i nie wymaga podawania znieczulenia. Kompletny program obejmuje 4 zabiegi, a pierwsze rezultaty są widoczne po 15 dniach.

Dr. Cyj Hair Filler to technologia powolnego uwalniania oraz wchłaniania substancji aktywnych, co daje świetne efekty. Ta terapia może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którym zależy na poprawie jakości włosów.

Innym rozwiązaniem z zakresu medycyny estetycznej jest mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym. Wykorzystuje ona substancje pobrane z krwi pacjenta, dlatego jest w pełni bezpieczna. Skoncentrowane płytki krwi znajdujące się w osoczu wywołują fizjologiczne reakcje skóry, a więc także stymulują namnażanie oraz dojrzewanie naskórka, co wpływa korzystnie na stan skóry głowy. W efekcie włosy stają się zdecydowanie silniejsze, a ich wypadanie zahamowane.

W leczeniu łysienia warto także sięgnąć po fibrynę bogatopłytkową. Jest to innowacyjny zabieg, który również wykorzystuje naturalne składniki znajdujące się w krwi pobranej od pacjenta. Fibryna stymuluje procesy regeneracji tkanek, a także zwiększa przepływ krwi do mieszków włosowych. Dzięki temu stają się one o wiele bardziej aktywne, czego efektem jest poprawa wyglądu włosów oraz ich ogólnej kondycji. Efekty zabiegu są stopniowe i jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Sprawdź także: Jakie substancje są stosowane w mezoterapii skóry głowy?

Łysienie to problem, który może dotknąć każdego bez względu na wiek czy płeć. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pozwalają sobie z nim poradzić. Warto zacząć od zmiany nawyków pielęgnacyjnych, a także diety. Świetne efekty dają również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.