Powered by Smartsupp Skip to main content
Szukaj

Promienny wygląd oczu dodaje blasku i uroku każdej kobiecie. Świeże i młode spojrzenie sprawia, że twarz promienieje i staje się piękniejsza. Jednak obszar wokół oczu zaliczany jest do najdelikatniejszych miejsc na twarzy. Dodatkowo jest bardzo podatny na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Warto zatem wiedzieć jak odpowiednio zadbać o wygląd okolic oczu.

Świeże i młode spojrzenie – jak wpływa na samopoczucie i pewność siebie?

Oczy nazywane są zwierciadłem duszy. Przyciągają uwagę innych i stanowią jeden z najważniejszych kobiecych atutów urody. Często odpowiadają to, czego sami nie mówimy. Oczy to również czar i błysk, który rozświetla twarz. Napięta oraz wypoczęta skóra prezentuje się idealnie, dodając każdej kobiecie pewności siebie. Świeże i młode spojrzenie doskonale wpływa na samopoczucie i przekłada się na większą śmiałość w kontaktach międzyludzkich. To element urody, do którego dąży każda kobieta. Jednak z czasem delikatna i cienka skóra zaczyna zdradzać nasz wiek. Warto zatem wdrożyć odpowiednią pielęgnację, aby skóra wokół oczu promieniała i była pełna blasku.

Dlaczego warto pielęgnować skórę wokół oczu?

Skóra twarzy i wokół oczu jest delikatniejsza oraz cieńsza w porównaniu do pozostałych obszarów ciała, stąd też wymaga odpowiednio dobranej oraz dedykowanej pielęgnacji. Okolice oczu są jeszcze bardziej wymagające, gdyż fragment ten jest niezmiernie wrażliwy i podatny na działanie czynników zewnętrznych, co przyspiesza widoczne oznaki starzenia. Mowa tutaj m.in. o zmarszczkach czy utracie jędrności lub elastyczności. Skóra ma mniej włókien kolagenowych i elastynowych, może być nawet cztery razy cieńsza niż inne okolice twarzy. Dodatkowo zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych, które odpowiadają za naturalne natłuszczanie skóry. Właśnie dlatego warto wyrobić sobie dobre nawyki i codziennie dbać o wrażliwy obszar wokół oczu.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

W codziennej pielęgnacji kluczowym aspektem jest prawidłowo dobrana dbałość o wygląd i kondycję skóry wokół oczu. Ważne są także dobre nawyki, które pomogą uporać się z nieestetycznym wyglądem. Skóra wokół oczu wymaga szczególnej troski i uwagi. Warto zatem stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, które dedykowane są wrażliwym obszarom na twarzy. Wdrożenie ochrony przed czynnikami środowiskowymi także jest istotne. Delikatna skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych oraz zanieczyszczonego powietrza. Warto zatem odpowiednio ją zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami. Kluczowe będzie także wsparcie od wewnątrz, czyli zdrowa i zbilansowana dieta oraz unikanie wszelkich używek.

Jakie można wykonać zabiegi na poprawę jędrności i elastyczności skory wokół oczu?

Medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych zabiegów, które znacząco poprawią wygląd skóry w okolicach oczu.
Z problemem drobnych zmarszczek świetnie poradzi sobie botox. Po wstrzyknięciu odpowiedniej dawki w wybrany obszar następuje blokada przewodzenia impulsów nerwowych, odpowiedzialnych za wywoływanie skurczy mięśni twarzy. Po zaaplikowaniu botoxu skóra przestaje się marszczyć i kurczyć, natomiast zmarszczki nie pogłębiają się i są mniej widoczne.

Zmęczony i zszarzały wygląd oczu, w tym popularnie zwane worki pod oczami, niekorzystnie wpływają na prezencję twarzy. W tym przypadku doskonale sprawdzi się kwas hialuronowy. Substancja ta ma wiele cennych właściwości, ponadto występuje naturalnie w organizmie, więc jest w pełni bezpieczna. Doskonale redukuje cienie pod oczami i nadaje okolicom piękny promienny blask. Efekt widoczny jest zaraz po wykonanym zabiegu.

Kolejną skuteczną metodą jest mezoterapia igłowa RRS HA. To innowacyjny zabieg z zastosowaniem zaawansowanego preparatu opartego na kwasie hialuronowym i składnikach aktywnych. Znakomicie stymuluje naturalne procesy regeneracyjne i odmładzające, ponadto działa nawilżająco, ujędrniająco oraz wygładzająco na skórę. Mezoterapia regeneruje także tkanki oraz drobne zmarszczki.

Następnym zalecanym zabiegiem jest osocze bogatopłytkowe, które pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Oznacza to, że procedura jest w pełni bezpieczna. Preparat aplikowany jest w dany obszar w celu wyrównania kolorytu oraz naprężenia skóry.

Warto również zdecydować się na zabieg karboksyterapii, który polega na śródskórnym bądź podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek CO2. Takie zastosowanie stymuluje produkcję kolagenu oraz poprawia krążenie krwi w danym obszarze. Efektem zabiegu jest regeneracja i odmłodzenie skóry.

Chirurgiczne sposoby na poprawę wyglądu skóry wokół oczu

Osobom zmagającym się z nadmiarem skóry na powiekach dedykowana jest blefaroplastyka. Zabieg ten polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry oraz w razie konieczności nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest nadmiernie uwypuklona w obrębie powiek dolnych. Blefaroplastyka usuwa nadmiar luźnej, rozciągniętej lub marszczącej się skóry. Procedura ta „otwiera” i uwydatnia oko, ponadto unosi powieki, dzięki czemu spojrzenie nabiera świeżości oraz młodego wyglądu, natomiast twarz jest odmłodzona i rozpromieniona.

Innym skutecznym zabiegiem jest kantoplastyka, która przeprowadzana jest w charakterze uzupełnienia blefaroplastyki, jednak może być wykonywana również jako odrębna procedura. Chirurg usuwa nadmiar skóry tłuszczu oraz mięśni, dzięki czemu oczy odzyskują młody wygląd. Zabieg obejmuje także naprawę bądź rekonstrukcję mięśni, kontrolujących ruch powiek, co pozwala na przywrócenie równowagi oraz symetrii.

Odpowiednia pielęgnacja nie zawsze jest w pełni skuteczna. Warto zatem skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która oferuje liczne zabiegi pozwalające odzyskać dawny blask, urok i młodzieńczy wygląd okolic oczu.